facebook

02 baner polska gora czyste

Wakacje najchętniej spędzamy nad morzem, na przepięknych plażach i w najlepszych hotelach SPA. Zima nad morzem również potrafi być magiczna. Polecamy najlepsze hotele SPA nad morzem.

Największą dumą liczącego 510 km wybrzeża są piękne, szerokie, piaszczyste plaże, na które od wieków sztormy wyrzucają kawałki złocistych bursztynów. W rankingach miejscnajchętniej wybieranych na letni wypoczynek w ostatnich latach zwycięża Kołobrzeg i jego okolice (Dźwirzyno, Ustronie Morskie), gdzie są piękne plaże, dobra infrastruktura i niewątpliwe walory leczniczy. Dużym powodzeniem cieszą się też Międzywodzie i Dziwnów, słynne Międzyzdroje z Aleją Gwiazd, a także Świnoujście z najszerszą plażą w Polsce (ponad 100 m). W okolicach Trzebiatowa turyści najchętniej odpoczywają w Pobierowie, Rewalu i Niechorzu. Swoich zwolenników ma też zagubione wśrod lasów Mrzeżyno z pięknymi, szerokimi plażami. Mielno uchodzi zaś za najbardziej imprezową miejscowość nad morzem.

Na wschodnim wybrzeżu z najpiękniejszych plaż słyną Ustka, Łeba ze Słowińskim Parkiem Narodowym, Puck, Władysławowo i Jastrzębia Góra. Tłumy zjeżdżają też na Półwysep Helski. Sława Chałup, Jastarni, Juraty czy Helu sięga daleko poza granice kraju, podobnie jak dobra opinia o tutejszych warunkach do uprawianie wind- i kitesurfingu.

Na straży polskiego wybrzeża stoją dwie metropolie: Szczecin na zachodzie i Trójmiasto z najsłynniejszym Sopotem, szczycącym się najpiękniejszą nadmorską panoramą, którą można podziwiać z najdłuższego w Europie drewnianego pomostu - 511,5 m. Wszędzie znajdziemy piękne hotele SPA z doskonałą ofertą nawet dla najbardziej wymagających gości.

Polecane hotele SPA nad morzem:

Marena wellness SPAHotel Lubicz wellness SPAMera SPA hotelHotel Grand Lubicz Uzdrowisko UstkaKormoran wellness medical spa nad morzemBaltica Wellness SPADworek SPA Osada Wedrowca