Facebook open

W cyklu NAJLEPSZE HOTELE SPA NA ŚWIECIE prezentujemy Selman Marrakech, hotel-pałac na marokańskiej pustyni.

W cyklu NAJLEPSZE HOTELE SPA NA ŚWIECIE prezentujemy Selman Marrakech, hotel-pałac na marokańskiej pustyni.

W 2012 roku w środku marokańskiej pustyni stanął hotel-pałac. W Selman Marrakech wszystko jest wyjątkowe: stylowe wnętrza, orzeźwiające ogrody, SPA oparte na unikalnej metodzie, kuchnia bio-light i arystokratyczni mieszkańcy stajni.
Tekst: Katarzyna Sołtyk

 

 

Selman Marrakech został otwarty w 2012 roku, a już w 2013 zdobył pierwsze nagrody. Tytuł Najlepszego Hotelu Afryki 2013 przyznali mu jurorzy Villegiature Awards, czyli dziennikarze prestiżowych magazynów z całego świata. Zaś dzięki czytelnikom Conde Nast Traveler tutejsze SPA znalazło się na liście Hot Spas 2013, wśród Najlepszych Nowych SPA na Świecie.

Położony u stóp gór Atlas, pięć minut od tętniącej życiem mediny Marrakeszu, hotel Selman Marrakech to oaza stylowego luksusu w samym środku spalonej słońcem pustyni. Spektakularny pałac z orientalną duszą zaprojektował, na zlecenie rodziny Bennani Smires, słynny francuski architekt i dekorator wnętrz Jacques Garcia. Elegancja, szyk i przepych – to słowa, które przychodzą mi na myśl, gdy przechadzam się po korytarzach, pokojach, ogrodach i hotelowym SPA. Każdy dopracowany do ostatniego szczegółu detal podkreśla komfort, klimat i wystawność pałacu. Nawet mieszkająca w tutejszych stajniach końska arystokracja, czyli araby czystej krwi, hodowane są dla podniesienia prestiżu i podkreślenia luksusu – mają jedynie cieszyć oczy i dusze estetów, do jazdy służą inne rasy.


Ciemne wnętrza ozdobione są artystycznymi portretami koni arabskich. Okiennice z arabską ornamentyką odgradzają od zewnętrznego skwaru. Wszędzie łuki i mozaiki. Wszechobecny półmrok przynosi chłód i ulgę od słońca pustyni. Czerń dodaje elegancji. Nawet SPA jest tu mroczne.
W pierwszym momencie wydało mi się nawet zbyt ponure i przygnębiające. Wszak SPA z natury rzeczy powinno relaksować, nastrajać optymistycznie i dawać poczucie bezpieczeństwa – to raczej trudne do uzyskania w niepokojących, mrocznych wnętrzach. Szybko jednak uzmysłowiłam sobie, że przecież cień i mrok to coś, czego człowiek w tym rejonie kuli ziemskiej potrzebuje najbardziej. Zaraz obok wody, której w Selman Marrakech również nie brakuje – są tu trzy baseny, małe baseniki przy prywatnych willach i szemrzące w ogrodzie fontanny.

Espace Vitalité Chenot to SPA wyglądające niczym jeden wielki (1200 m2), starożytny hammam. Składa się z siedmiu gabinetów zabiegowych,  czterech pokoi do hydroterapii, hammamu, basenu relaksacyjnego, jacuzzi oraz prywatnego apartamentu SPA. Oferuje zabiegi z wykorzystaniem specyficznej i unikalnej metody stworzonej przez francuskiego lekarza  Henri Chenota. To kombinacja chińskiej medycyny i zachodnich osiągnięć naukowych, zmniejszająca efekty starzenia, zatrucie organizmu i zmęczenie na wszystkich poziomach: fizycznym, psychicznym i emocjonalnymi. Dostosowana indywidualnie do potrzeb każdego klienta. A wszystko zgodnie z zasadami biontologii, dyscypliny naukowej opierającej się na zrozumieniu zmian zachodzących w organizmie na różnych etapach życia.

Trzydniowy pakiet – pobyt w hotelu z zabiegami (każdego dnia jedna sesja hydroterapii, energetyczny masaż Chenot i sesja z osobistym trenerem) i trzema zbilansowanymi posiłkami Biolight SPA to wydatek rzędu 1200 euro.

Selman MarrakechSelman Marrakech
B.P. 24530 Marrakech Atlas,
km 5 route d'Amizmiz,
40160 Marrakech
Maroko
tel.: +212(0) 524 45 96 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
www.selman-marrakech.com

(C) Katarzyna SołtykSelman Marrakech

Nasze magazyny i albumy

LNE 300x250

 Hiszpania ban 300x600 03n4

 

 

 

 

Perfect SPA Awards 2018

Profitroom 300x300

NOVA GROUP BANNER 300 2018

Thalgo Baner Perfect SPA Awards 300x300

Panda Baner Perfect SPA Awards

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele JEZIORA

polecane hotele MORZE

polecane KLINIKI DAY SPA

 

Zapisz się do newslettera

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

SPAeden pl