facebook

02 baner polska gora czyste

18 października o godz. 19.30 już po raz trzynasty w Muzeum Narodowym odbędzie się Aukcja Charytatywna ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI. Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i ludzi dobrego serca!

Plakat internet wersja-ostatecznaOrganizatorem wydarzenia jest Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”. Dochód z licytacji zostanie przekazany na organizację i realizację Integralnego Programu Zdrowienia osób chorych na nowotwory i ich bliskich. Pomoc fundacji opiera się nie tylko na fizycznym aspekcie walki z chorobą; zapewnia również wsparcie dla duszy i umysłu, odgrywającego ogromną rolę w pokonaniu przeciwności losu.

Pracy nad artystyczną stroną wydarzenia podjął się Dom Aukcyjny Art in House. Jego założycielka – Anita Wolszczak-Karasiewicz, z wielką starannością dokonała doboru artystów oraz ich dzieł przeznaczonych na licytację. Katalog aukcyjny zaprezentuje kilkudziesięciu polskich twórców o ugruntowanej pozycji na rynku. Podczas licytacji pojawią się między innymi prace: Karola Bąka – artysty lokującego kobiecość w świecie nierzeczywistym; Ewy Kuryluk – wybitnej malarki, rysowniczki, eseistki, historyk sztuki; Eugeniusza Gerlacha – twórcy czerpiącego z XX-wiecznych ruchów awangardowych Jacka Lipowczana – snującego emblematyczną opowieść o rzeczywistości, w której żyjemy; Rafała Olbińskiego – legendy polskiego plakatu; Leszka Sokoła – surrealisty, który pozwala nam zapomnieć o dorosłości; Janiny Wierusz-Kowalskiej –artystki prezentującej abstrakcyjne, geometryczne przestrzenie; Aliny Sibery – malarki akcentującej kobiecą stronę estetyki; Joanny Sarapatay i wielu innych.

Katalog aukcyjny będzie dostępny na stronie internetowej Fundacji oraz na portalu Artinfo.

W czasie pokazu przedaukcyjnego dzieła przeznaczone na licytację można będzie obejrzeć na żywo. Czas trwania wystawy to 17 - 18 października, godz. 12.00 -19.00 (w dniu aukcji do 19.30).

Licytacja możliwa będzie nie tylko osobiście, ale również telefonicznie oraz online. Złożenie oferty kupna zapewni portal Artinfo, zaś licytacja internetowa zostanie przeprowadzona na żywo, za pośrednictwem platformy One Bid. Zlecenia telefoniczne lub do określonej kwoty przyjmuje kurator wystawy, Anita Wolszczak-Karasiewicz pod numerem telefonu 510 211 410 bądź drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

XIII Aukcja Charytatywna ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI – 18 października, godz. 19.30,

Muzeum Narodowe w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3 – Zapraszamy!