Facebook open

baner Perfect SPA Awards 2019 glowny

Coraz częściej i chętniej podróżujemy po kraju i świecie – wynika z raportu CBOS. Wakacje już za klka tygodni, większość z nas ma już plany urlopowe. Kto i dokąd w tym roku wyjedzie?

W tym roku 58 proc. Polaków, czyli o 6 proc. więcej niż w roku ubiegłym, planuje spędzić chociaż krótki urlop poza miejscem zamieszkania, w celach wypoczynkowych bądź turystycznych. Przeważnie są to osoby z wyższym (84 proc.) bądź średnim (66 proc.) wykształceniem. Przeważnie podróżujemy po kraju – prym wiodą województwa pomorskie, małopolskie i zachodniopomorskie. Ok. 13 proc. z nas wyjeżdża za granicę. A jakie kraje najchętniej odwiedzamy? W 2014 roku najczęściej wyjeżdżaliśmy do Niemiec (22 proc.), Chorwacji (14 proc.), Czech (13 proc.) i Hiszpanii (13 proc.).

Zaczynamy preferować coraz krótsze urlopy, zapewne w wyniku nawału pracy i niemożności wzięcia wielu wolnych dni. W 2010 roku osób wyjeżdżających na nie dłużej niż 7 dni było 8 proc., a w 2014 roku już 20 proc. Dla wielu Polaków urlop dwutygodniowy i dłuższy staje więc tylko marzeniem.