Facebook open

Kapituła Perfect SPA Awards 2018 składa się z 14 ekspertów z branży SPA & Wellness. Jurorzy wybrali Najlepsze obiekty SPA w 16 kategoriach.

 

Kapitula razemJuż wkrótce, bo 13 lutego 2019 roku, poznamy laureatów ich głosowania. W kolejnych 5 kategoriach nagrody przyznali sami czytelnicy Magazynu EDEN i portalu SPAeden.pl, a także sami goście obiektów. 

Anita-Bajdalska

Anita Bajdalska, konsultant branży SPA& Wellness

Od 12 lat prowadzi firmę Manager SPA Anita Bajdalska. Kosmetyczka, masażystka, manager SPA czyli praktyk od ponad 20 lat. Doświadczenie zawodowe w biznesie SPA& Wellness, zdobywała w najlepszych hotelach SPA w Austrii i Szwajcarii. Od 2006 roku zajmuje się zarządzaniem hotelowymi SPA oraz szeroko pojętym konsultingiem branży SPA& Wellness.

Certyfikowany Manager SPA, amerykańskiej ISPA, wykładowca oraz opiekun merytoryczny studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie, na kierunku – Zarządzanie obiektami hotelowymi, SPA& Wellness. Juror w konkursach hotelowych oraz SPA& Wellness. Autorka licznych artykułów o tematyce SPA& Wellness w prasie branżowej, od 8 lat na stałe związana z miesięcznikiem „ Hotelarz” , gdzie pisze artykuły o tematyce zarządzania departamentami  SPA& Wellness w hotelach. Ekspert portalu „branża fitness”, przez 3 lata zarządzała Aquaparkiem oraz klubem fitness dla amerykańskiej korporacji.


 Marcin Betlinski

Marcin Betliński, doradca i szkoleniowiec SPA, CEO w szkoleniowo-konsultingowej firmie SPA Professionals

Z branżą SPA związany od 2005 roku, gdy w trakcie studiów na poznańskim AWF rozpoczął pracę jako masażysta w jednym z pierwszych w Koszalinie gabinetów Day SPA. Szybki rozwój poparty zrozumieniem branży spowodował, że w 2007 roku rozpoczął pracę w Medical Spa Unitral, gdzie do dziś jako manager zarządza jedyną strefą SPA w klimacie Morza Martwego w Polsce. Przez inwestorów i właścicieli SPA podziwiany za ogromne umiejętności zarządzania i komunikacji. Pasjonat tematyki wellness i fotografii.

 


 

Andrzej ChmielewskiAndrzej Chmielewski, dyrektor generalny firmy Nova Group

Jest laureatem honorowej nagrody Klucz do Edenu – wyróżnienia przyznanego za istotny wkład w rozwój polskiego rynku kosmetycznego, SPA i wellness, wzbogacanie go o nowe produkty i usługi oraz edukację w zakresie innowacyjnych rozwiązań.

Manager z dużym doświadczeniem w zarządzaniu i budowaniu struktur handlowych. Swoją wiedzą dzieli się w trakcie wykładów, warsztatów i wystąpień publicznych. Jest autorem wielu publikacji branżowych oraz prasowych na temat perspektyw rozwoju branży. Aktywnie wspiera ale również inicjuje różnorodne inicjatywy m.in. jest jednym z założycieli Polskiego Związku Solaryjnego, pełniąc przez kilka lat funkcję Wiceprezesa, brał czynny udział w tworzeniu Związku Wystawców Pracodawców Kosmetyki Profesjonalnej, a także w pracach Polskiego Stowarzyszenia Wellness & Spa. Jego firma słynie w Polsce z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w branży kosmetycznej, SPA&Wellness, jak również medycyny estetycznej, dzięki czemu ma na swoim koncie kilkaset referencji od zadowolonych klientów, z którymi współpracuje długoterminowo.

 


Arkadiusz DawidowskiArkadiusz Dawidowski, Prezes Europejskiej Fundacji Spa

 

 

 

 

 

 

 


 

Marta Hojna

Marta Hojna, architekt wnętrz, właścicielka biura projektowo-realizacyjnego Dekor Studio w Krakowie

Dotychczasowy dorobek obejmuje kilkadziesiąt zrealizowanych obiektów o zróżnicowanej funkcji: szereg projektów i realizacji hoteli, pensjonatów, Wellness SPA, basenów, saun, biur, restauracji, domów prywatnych, rezydencji, salonów i innych projektów nietypowych. Inspiruje się dalekimi podróżami, krajami i sztuką orientu, przyrodą, zwierzętami i bezkresem pustyni. W swojej pracy nieustannie poszukuje nowych rozwiązań i pomysłów, a wszystkie projekty są efektem zamiłowania do tworzenia i kreowania niepowtarzalnej przestrzeni i kompozycji.

 


 

Kret JaroslawJarosław Kret, prezenter pogody, dziennikarz telewizyjny, fotoreporter i podróżnik, a także redaktor naczelny Magazynu EDEN

Studiował egiptologię, archeologię śródziemnomorską i afrykanistykę. Przez dwa lata przebywał na stypendium na Uniwersytecie Kairskim. Należał do pierwszego, założycielskiego składu redakcyjnego polskiego wydania magazynu National Geographic. Prowadził autorskie programy telewizyjne, m.in. Klub Podróżników, Planeta według Kreta, Podróże z barometrem czy Polska według Kreta. Autor wielu książek. Od 2002 roku popularny „pogodynek” nagrodzony w 2012 roku Telekamerami w kategorii „Prezenter Pogody” oraz międzynarodowej nagrody Wettergipfel.

 


 

Kulesz Joanna

 

 

 

 

 

 

Joanna Kulesza, Revenue Team Leader

Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Od kilkunastu lat pasjonat hotelarstwa. Doświadczenie w zakresie obsługi i sprzedaży zdobyła m.in. podczas pracy w OST Gromada, przez 10 lat tworzyła struktury IBB Andersia Hotel, gdzie pełniła obowiązki revenue & front office managera. 5 lat temu dołączyła do grona współpracowników Instytutu Rynku Hotelarskiego jako trener, konsultant z zakresu sprzedaży, polityki cenowej i zarządzania recepcją. Obecnie w zespole Customer Success wspiera klientów Profitroom w zakresie optymalizacji sprzedaży bezpośredniej.

 


 Aneta Muller

 

Aneta Muller, konsultant SPA

Absolwentka organizacji i zarządzania, menadżer i pełnomocnik jakości, trener biznesu. Od ponad 15 lat związana z branżą hoteli spa jako menadżer i niezależny konsultant. Opracowuje koncepcje spa, przeprowadza audyty i rekomenduje działania naprawcze. Poprawia kondycję Hoteli Spa. Wspiera Menadżerów Spa, szkoli personel ze sprzedaży i jakości obsługi klienta. Autorka wielokrotnie nagradzanych koncepcji SPA m.in. w Pałacu Mierzęcin, Hotelu Herbarium i Zamku Topacz.

 


 Krzysztof Sobon

Krzysztof Soboń, ekspert Pro4Design z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na stanowisku Dyrektora Sprzedaży w Panda Group

Stale rozwija swoje umiejętności na bazie wieloletniego doświadczenia w obszarach inwestycyjnych z zakresu realizacji projektów interdyscyplinarnych przy współpracy z architektami, wykonawcami oraz specjalistami z branży. Specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz obiektów usługowych i aranżacji ich przestrzeni oraz konsultant merytoryczny dla tematycznych programów telewizyjnych w wyżej wymienionym zakresie.

 


 Soltyk Katarzyna

Katarzyna Sołtyk, dziennikarka, podróżniczka, autorka wielu książek i wydawca Magazynu EDEN

Współpracowała z wieloma wydawnictwami i tytułami prasowymi w zakresie publikacji artykułów i książek popularnonaukowych, turystycznych, podróżniczych i reportażowych. Od 11 lat związana z zajmująca się branżą SPA & Wellness, a od trzech lat wydawca Magazynu EDEN.

 

 


Cezary Szczerbinski

 

Cezary Szczerbiński, dyrektor zarządzający Thalgo Poland Sp. z o.o.

Od 25 lat związany z branżą kosmetyczną. Wraz ze swoim zespołem skutecznie i z sukcesami zarządza marką Thalgo oraz Ella Baché na rynku polskim.

 

 

 

 


 Bartlomiej Walas

Dr Bartłomiej Walas, dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej

Absolwent AWF w Krakowie i IREST-Sorbona, specjalista w zakresie polityki turystycznej i marketingu turystycznego. Koordynator projektów strategicznych Wydziału ds. turystyki Urzędu Miasta Krakowa. W latach 1996-2008 prowadził Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu a następnie do roku 2017 był wiceprezesem POT. Autor i współautor licznych strategii marketingowych i rozwoju turystyki dla jednostek samorządu terytorialnego i sektora hotelowego.

 


Agnieszka Zurawska

 

Agnieszka Żuralska, Yonelle
W branży kosmetycznej od ponad 20 lat. Kosmetolog, manager SPA, trener biznesu, wykładowca, doświadczona masażystka z długoletnim stażem. Od 5 lat pełni funkcję dyrektora ds. kluczowych klientów profesjonalnych marki Yonelle, odpowiada za wdrażanie i rozwój marki w obiektach hotelowych.