Facebook open

baner Perfect SPA Awards 2019 glowny

Badania mówią, że to kobiety najczęściej decydują o wyborze materiałów wykończeniowych. Ich uwadze nie może więc ujść szkło ornamentowe – materiał z dużym ładunkiem estetycznej energii i bardzo kobiecy w wymowie oraz szkło lakierowane – stylistyczna awangarda wśród materiałów dekoracyjnych.

Tak naprawdę trudno odpowiedzieć na pytanie: dlaczego to kobiety zwykle zajmują się urządzaniem wnętrz? Dlaczego to one wybierają meble, tkaniny, oświetlenie, baterie, a nawet płytki ceramiczne do mieszkań i domów? Może decyduje o tym większy zmysł estetyczny i wrażliwość, a może po prostu mężczyźni dobrowolnie oddają to działanie w gestię kobiet? Bez względu na to, jaka jest poprawna odpowiedź, uwagę obu płci warto zwracać na atrakcyjne materiały wykończeniowe dostępne na rynku, a takim jest niewątpliwie szkło. Naturalne, dekoracyjne, z ogromnym ładunkiem pozytywnej energii warte jest zainteresowania.

images/stare/grudzien 2011/Sciana ze szkla lakierowanego SGG PLANILAQUE EVOLUTION.jpg

Szkło ornamentowe –  na ten rodzaj szkła powinni zwrócić uwagę ci, którzy szukają wyrafinowanej dekoracji. Wzór tłoczony na szkle zmienia zwykłą, przezroczystą taflę w arcydzieło sztuki użytkowej. Szkło ornamentowe może zostać wykorzystane we wnętrzu na różne sposoby, w zależności od potrzeb i inwencji klienta. Najczęstsze użycia to: wypełnienie frontów mebli kuchennych oraz mebli w pokojach dziennych, ścianki działowe, a także drzwi.
Szkła ornamentowe firmy Saint-Gobain Glass powstają w procesie walcowania płynnej masy szklanej pomiędzy dwoma cylindrami, z których jeden pokryty jest wzorem. Precyzyjna operacja uwypukla delikatny rysunek ornamentu i sprawia, że jest on estetycznie perfekcyjny. Do wyboru są dwie serie – SGG MASTERGLASS zawierająca 3 ekskluzywne ornamenty o wysokim stopniu zgeometryzowania oraz linia SGG DECORGLASS, w której znajduje się kilkadziesiąt wzorów o zróżnicowanej stylistyce. Co ważne, część szkieł z tej grupy dostępna jest w wersji kolorowej (szkło barwione w masie – przezierne, lecz w odcieniu żółtym lub brązowym).

Szkło lakierowane to estetyczna awangarda wśród materiałów wykończeniowych. Wpływają na to głównie oryginalna estetyka oraz szerokie spektrum zastosowania we wnętrzu. Szkło SGG PLANILAQUE EVOLUTION firmy Saint-Gobain Glass, jako jedne z nielicznych na rynku, może być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej  wilgotności (kuchnie i łazienki). Jest to możliwe dzięki zaawansowanej technologii produkcji, podczas której lakier utrwalony zostaje przez wysoką temperaturę. Dzięki temu kolor jest trwały, a lakier odporny na zadrapania. Atutem szkła lakierowanego firmy Saint-Gobain Glass jest również atrakcyjna kolorystyka –  produkowane jest w gamie 6 modnych kolorów, a jego połysk jest bardziej intensywny niż połysk szkła pokrywanego emalią.

images/stare/grudzien 2011/Sciana w lazience ze szkla lakierowanego SGG PlANILAQUE EVOLUTION.jpg
Szkło lakierowane znajdzie swoje miejsce praktycznie we wszystkich pomieszczeniach domu. W łazience i kuchni sprawdzi się jako okładzina ścian w strefach mokrych, blat pod umywalkę, front szaf meblowych czy ściana działowa, zaś przedpokój czy sypialnię z pewnością ozdobi garderoba z frontem wykonanym ze szkła lakierowanego.

Więcej informacji na temat szkieł dekoracyjnych i lakierowanych marki Saint-Gobain Glass można znaleźć na stronie internetowej: www.saint-gobain-glass.com

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

 RMB Banner eSKY 300x400 240519

Perfect SPA Awards 2019

Perfect SPA Awards 2019 grafika hotele

Perfect SPA Awards 2019 grafika daySPA

Perfect SPA International

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Brandenburgia

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Hiszpania

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Europa

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Swiat

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele JEZIORA

polecane hotele MORZE

polecane KLINIKI DAY SPA

 

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

shutterstock 30510868