facebook

Farmona Wellness [&] SPA zaprojektowane zostało zgodnie z chińskimi zasadami Feng Shui. Wklimatycznych wnętrzach indonezyjskie terapeutki dbają o ciało, umysł i duszę każdego gościa.

Farmona Wellness [&] SPA zaprojektowane zostało zgodnie z chińskimi zasadami Feng Shui. Meble wykonane są ręcznie przez artystów na wyspie Bali, uznawanej za azjatycką stolicę SPA.


Szum strumyka biegnącego po kamiennej posadzce, siła natury ze stuletnich drzew w starym parku otaczającym SPA, aromaterapeutyczna woń naturalnych olejków eterycznych i relaksacyjna muzyka sprzyjają wyciszeniu i równowadze. To właśnie tu indonezyjskie terapeutki, absolwentki najlepszych szkół masażu i naturalnych terapii na wyspie Bali, dbają o ciało, umysł i duszę.

Większość azjatyckich rytuałów oparta jest na autorskich recepturach i technikach masażu, a produkty w nich wykorzystywane pochodzą z najdalszych zakątków świata: Chin, Laosu, Indonezji i Sri Lanki. Wiele z nich przygotowywanych jest bezpośrednio przed zabiegiem na bazie ekstraktów roślinnych, ziół i egzotycznych przypraw.

 

AZJATYCKIE MASAŻE

Hotel_Farmona_Magazyn_eden_pl_04.jpgFenomen ludzkiego dotyku został odkryty tysiące lat temu w krajach wschodnich. Powstały tam liczne szkoły masażu, z których każda odznacza się niepowtarzalnym charakterem, stanowiąc kolebkę technik manualnych, przynoszących niezwykłe doznania zarówno dla ciała, jak i ducha. Szkoła indonezyjska wyróżnia się holistycznym podejściem do pracy nad ciałem. Masaż jest w niej rozumiany jako swoiste doświadczenie, które przynosi fizyczną i mentalną odnowę oraz uaktywnia wewnętrzne siły witalne. Szkoła tajska niesie ze sobą bogate tradycje medyczne, takie jak ajurveda, tradycyjna medycyna chińska czy ludowe metody uzdrawiania ciała i ducha.

Masaż Galangan na cztery ręce
Masaż wykonywany jednocześnie przez dwóch terapeutów w rytm tradycyjnej balijskiej muzyki. Łączy właściwości relaksujące i energetyzujące. Przyjemnemu odprężeniu towarzyszy uczucie regeneracji sił psychicznych i fizycznych.
 
Gunung Kidul
Gunung Kidul to wulkan na wyspie Jawa. Z jego okolic pochodzą kamienie, którymi wykonywany jest rytualny masaż. Zawierają one mikroskopijne kryształki, które mają zdolności magazynowania uzdrowicielskiej energii płynącej ze światła księżyca. Podczas masażu kamienie oddają tą energię ciału. Masaż stymuluje układ krwionośny i system limfatyczny, balansuje energię, działa głęboko na tkanki mięśniowe. Jest doskonały na bóle reumatyczne, migreny i zaburzenia w miesiączkowaniu.

Jawajski Masaż Aromaterapeutyczny
Połączenie masażu z aromaterapią. Masaże aromaterapeutyczne praktykowane w Azji nieco różnią się od wykonywanych w Europie i USA. Zawierają bowiem elementy Ayurvedy i chińskiej tradycyjnej medycyny. Typowo relaksacyjny masaż z elementami akupresury i  użyciem naturalnych olejków eterycznych. Dużą uwagę podczas zabiegu poświęca się masażowi głowy, twarzy i stóp.

Masaż Birmański Shen
Można w nim odkryć wpływy medycyny tybetańskiej, Ayurvedy oraz Yunami Tibb – perskiej medycyny. Łączy rozciąganie mięśni i stawów z elementami akupresury (miarowy, wyważony ucisk) i masażu ajurwedycznego (dłuższe, głaszczące ruchy). Jest doskonałą propozycją dla miłośników masażu z olejem, którzy cenią mocne techniki i elementy strechingu.

Masaż Sa Moon Prai
Terapeutyczny masaż ziołowymi stemplami łączy w sobie dwie starożytne koncepcje lecznicze - masaż energetyczny i ziołolecznictwo. Gorące stemple wypełnione są mieszanką ziołową. Masaż wykonuje się wzdłuż linii energetycznych sen, punktów akupresurycznych i stawów. Ciepłe ziołowe kompresy usuwają bóle mięśni. Masaż zalecany jest w przypadku dolegliwości kręgosłupa, migren, napięć w okolicach szyi i ramion. 

Masaż Balijski
Masaż typowo relaksacyjny, łączący elementy kilku azjatyckich technik, m.in. Ayurvedy, chińskiej akupresury oraz charakterystycznego dla wyspy Bali masażu odprężającego. Płynne, lecz mocne i głębokie ruchy terapeuty wprowadzają w stan błogiego ukojenia.

Masaż Balansujący Qi
Masaż o właściwościach zdrowotnych. Silny i rytmiczny, oparty na założeniach tradycyjnej chińskiej medycyny. Wykonywany metodą akupresury, oddziałującej na meridiany (kanały przepływu energii).

Tajski Masaż Stóp, Nóg, Ramion i Karku
To jedna z najstarszych metod terapeutycznych wykorzystujących moc dotyku. Polega na wzmocnieniu całego organizmu poprzez usunięcie blokad hamujących strumień życiowej energii.


Farmona Wellness [&] SPA oferuje też powszechnie znane zabiegi, jak:
Masaż Klasyczny, Drenaż Limfatyczny czy Refleksoterapię.
więcej www.spafarmona.pl


AZJATYCKIE RYTUAŁY PIĘKNA

Hotel_Farmona_Magazyn_eden_pl_02.jpgTo ekskluzywny program, opracowany przez indonezyjskich mistrzów i mnichów buddyjskich, na wyłączność Farmona Wellness [&] SPA. Receptury i techniki stosowane w rytuałach liczą tysiące lat. Przed wiekami dostępne były wyłącznie dla członków rodów królewskich zamieszkujących tereny dzisiejszej Indonezji i Tajlandii. Ich zasadniczą część stanowią unikalne masaże: balijski, birmański wykorzystujący aromatyczne oleje oraz terapeutyczny z użyciem ciepłych okładów ziołowych.

Jawajski Lulur – Królewski Rytuał Miłości (2 godz.)
Pradawny rytuał upiększający, wykonywany na wyspie Jawa przed zaślubinami. Jego główną częścią był peeling ciała na bazie Luluru - mieszanki orientalnych ziół i korzeni. Nasiona tamarindu, drzewo sandałowe czy pomarańczowy korzeń tumeriku, zmieszane z pudrem ryżowym i orzechami delikatnie usuwają martwy naskórek oraz pozostawiają skórę jedwabiście gładką i pachnącą dalekim Orientem. Relaksujący rytuał rozpoczyna tradycyjny masaż balijski z użyciem olejku jaśminowego. Kolejnym etapem jest peeling ciała na bazie Jawajskiego Luluru, kąpiel w płatkach kwiatów oraz nałożenie odżywczego kremu do ciała. To także niezwykłe doznanie dla par, które w balijskim pomieszczeniu dla dwojga mogą wspólnie oddać się zmysłowemu rytuałowi.

Vanilla-Mocca Słodki Rytuał (2 godz.)
Rytuał obejmuje tradycyjny masaż balijski na bazie olejku pomarańczowego, peeling z użyciem mieszanki kawy i czekolady, kąpiel kwiatową z dodatkiem mleczka waniliowego oraz nałożenie bogatego w składniki odżywcze kremu do ciała.

Rytuał Shan na bazie birmańskich ziół (2 godz.)
Shan to prowincja w północno–wschodniej Birmie. Jest ona ojczyzną najznakomitszych ludowych znachorów, którzy specjalnie na potrzeby Farmona Wellness [&] SPA  opracowali rytuał na bazie birmańskich ziół. Zabieg rozpoczyna się rytualnym obmyciem stóp. Następnie wykonywany jest  tradycyjny masaż Shan, który łączy wpływy medycyny tybetańskiej, Ayurvedy oraz Yunami-Tibb – perskiej medycyny. Na technikę składają się głębokie uciski, rozciąganie mięśni i stawów. Kolejnym etapem jest peeling Mandalay Scrub, sporządzony na bazie trawy cytrynowej. Zwieńczeniem rytuału jest relaksująca kąpiel ziołowa. Zabieg ma właściwości oczyszczające i odżywcze.

Dotyk Bogini Devi Sri (2 godz.)
Devi Sri to hinduska bogini piękna, macierzyństwa i urodzaju. Rytuał rozpoczyna relaksujący masaż olejkiem Macadamia i Ylang Ylang, następnie wykonywany jest głęboki peeling o właściwościach detoksykujących na bazie Mangiru. Zabieg kończy  kąpiel ziołowa i nałożenie bogatego w składniki odżywcze kremu do ciała.

Odnowa Księżniczek Singosari (2 godz.)
To upiększający rytuał dla kobiet. Singosari to pradawne, hinduskie królestwo z wyspy Jawa. Każda kobieta mieszkająca na dworze, przez 40 dni przed swoimi zaślubinami poddawana była upiększającym ceremoniom. Luksusowy rytuał obejmuje masaż z użyciem wonnych olejków, aromatyczny peeling ciała na bazie mieszanki przypraw i ziół oraz kąpiel ziołową.

Rytuał Lanna na bazie tajskich ziół (1,5 godz.)
Rytuał przeznaczony jest dla osób zmęczonych i zestresowanych. Rozpoczyna się sesją w łaźni ziołowej ze specjalnie dobraną mieszanką tajskich ziół o właściwościach uspokajających i tonizujących. Później wykonywany jest masaż stemplami ziołowymi Sa Moon Prai.

Holistyczny Rytuał Oczyszczający (1,5 godz.)
Rytuał zaczyna się od tradycyjnej tajskiej łaźni ziołowej, która jest doskonałym antidotum na choroby układu oddechowego, problemy z układem krążenia, a dzięki właściwościom oczyszczającym zalecana jest jako element detoksykacji organizmu. Po sesji w łaźni odbywa się godzinny masaż Sib Song Panna –ekskluzywna odmiana tajskiego masażu – udrażnia kanały przepływu energii i dostarcza sił witalnych. Rytuał wpływa na poprawę kondycji fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej.


AZJATYCKIE ZABIEGI PIĘKNA
Hotel_Farmona_Magazyn_eden_pl_11.jpgBali, zwana „wyspą bóstw i demonów”, słynie z liczących tysiące lat zabiegów upiększających. Ich sekret kryje się w bogactwie naturalnych składników oraz unikatowych technikach manualnych, stosowanych podczas zabiegów. Podejrzewane o magiczne właściwości kompozycje orientalnych ziół, przypraw i ekstraktów roślinnych otwierają drogę do świata piękna, któremu od setek lat próbuje sprostać zachodnia kosmetologia.

Mangir – Głęboki Detox (1,5 godz.)
Unikalny zabieg pochodzący z królewskiej prowincji Kerambitan na wyspie Bali. Na rytuał składa się tradycyjny masaż balijski, peeling z wykorzystaniem Mangiru (mieszanki pudru ryżowego, orientalnych przypraw, olejków eterycznych i kwiatów) oraz nałożenie odżywczego kremu do ciała.

Boreh z wyspy Bali (1,5 godz.)
Balijski Boreh rozpoczyna się tradycyjnym masażem ciała z użyciem rozgrzewającego olejku imbirowego, następnie nakładana jest rozgrzewająca maska Boreh. Zabieg doskonały na bóle stawów i mięśni. Może być stosowany także jako antidotum na przeziębienia i gorączkę.

Earth and Flowers (1,5 godz.)
Maska Earth and Flowers to mieszanka glinki kaolinowej, orientalnych przypraw oraz naturalnych olejków eterycznych. Ma doskonałe właściwości oczyszczające, ujędrniające i wyszczuplające. Rytuał rozpoczyna tradycyjny masaż balijski z użyciem olejku Macadamia i Ylang Ylang, następnie na całe ciało nakładana jest maska Earth and Flowers, po czym wykonywany jest masaż twarzy i skóry głowy.

Tajska łaźnia ziołowa (30 minut)
Sesja w łaźni ziołowej, dzięki zastosowanej mieszance ziół (tajski imbir, trawa cytrynowa, liście eukaliptusa) przyspiesza usuwanie toksyn, uspokaja i relaksuje. Jedyna w Polsce tradycyjna tajska łaźnia ziołowa.


RYTUAŁY PIĘKNA FARMONA

Hotel_Farmona_lomi_lomi_eden_foto.jpgLuksusowa propozycja rytuałów na ciało, opracowana przez Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona. Przywraca organizmowi równowagę i harmonię, dzięki której zachowuje on zdrowie i witalność. Opiera się na połączeniu niezwykle cennych dla skóry olejów roślinnych, przypraw, ziół i olejków eterycznych.

Lomi Lomi Nui (105 min.)
Ekskluzywny zabieg pielęgnacji ciała, o właściwościach nawilżających i wygładzających. Czuły dotyk odpręża ciało i umysł.  Wstęp do zabiegu stanowi głęboko relaksujący masaż ciała, z użyciem gorących muszli z Wysp Polinezji oraz olejku ylang ylang. Następnie wykonywany jest peeling ciała z użyciem maku. Zastosowanie wyszczuplającego serum zmiękcza i uelastycznia skórę. Rytuał wieńczy nałożenie balsamu do ciała z passiflorą.
 
Shiatsu (105 min.)
Japoński rytuał o właściwościach regenerujących, wyszczuplających i odmładzających. Wstęp do rytuału stanowi relaksujący masaż ciała, z elementami akupresury. Następnie wykonywany jest odżywczy peeling ryżowo-wiśniowy. Zabieg wieńczy nałożenie jaśminowego balsamu. Ekstrakt z wiśni wzmacnia i poprawia witalność skóry zmęczonej. Olej ryżowy zapobiega jej przedwczesnemu starzeniu, przywracając jędrność i elastyczność. A subtelny zapach wiśni i jaśminu zabiera w daleką podróż do Kraju Wschodzącego Słońca.

Ajurweda (105 min.)
Indyjski rytuał oczyszczająco-regenerujący o właściwościach odżywczych i detoksykujących. Oparty na połączeniu niezwykle cennych dla skóry indyjskich olejów roślinnych, przypraw, ziół i olejków eterycznych. Zabieg obejmuje relaksujący masaż ciała z użyciem ciepłego oleju, głębokie oczyszczenie peelingem bambusowym, nasycenie skóry bogactwem składników aktywnych zawartych w masce aloesowej. Zabieg wieńczy nałożenie balsamu z lotosem.


Farmona Wellness [&] SPA oferuje też Zabiegi Pielęgnacyjne Farmona stworzone przez Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona. Łączą one nowoczesne osiągnięcia kosmetologii z pielęgnacyjną mocą naturalnych składników roślinnych.

 

Polecamy:

SEKRETY HOLISTYCZNEJ PIELĘGNACJI W FARMONA WELLNESS [&] SPA

polecane hotele spa poziome

polecane kliniki i DaySPA2

RZ interbad2018 Banner statisch 300x300px e

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA Awards 2018

baner Perfect SPA Awards 2018

 

Pobierz E-Book

 

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

NOVA-GROUP-EDEN-BANNER-2017-2

01

Cytat tygodnia

SPAeden pl