facebook

To ulubiona chwila podczas ciężkiego dnia. Dlaczego nie przenieść tego rytuału do SPA, gabinetu kosmetycznego czy po prostu domowej łazienki i po pracowitym tygodniu nie zafundować sobie kawowego zabiegu?

Tekst: Paulina Kowalska

Jak mawiał Charles Talleyrand powinna być czarna jak diabeł, czysta jak anioł, gorąca jak piekło i słodka jak miłość. Doskonałe rozwiązanie przeciwdziałające „miejskiemu stresowi”.

Kawa doskonale oczyszcza i odświeża skórę a unoszący się w powietrzu jej aromatyczny zapach poprawia samopoczucie, działa orzeźwiająco i pobudzająco. Wypita kawa rozjaśnia umysł i przywraca energię, zaaplikowana na skórze, pobudza procesy spalania tłuszczu, detoksykujące i stabilizujące gospodarkę wodną.

Odpędzi smutki i nostalgie, obudzi ciało i przyspieszy krążenie krwi. Zabiegi z wykorzystaniem kawy i czekolady przygotowane są specjalnie na chłodniejsze dni. Koją i działają odżywczo. A jak pachną!

czekoladowe spa_shutterstock.jpgJeśli nie jesteś przekonana do takich „softowych” zabiegów, wolisz błyskawiczny efekt chirurgicznego noża – STOP. Pomyśl co lepiej stawia Cię nogi niż poranne espresso? Albo co lepiej hamuje narastający stres niż kostka, no dobrze, dwie kostki czekolady? Tak samo zareaguje na zewnętrzny zastrzyk kofeiny twoje ciało. Jej cząsteczki odnaleziono w ponad 60 różnych roślinach – liściach herbaty, ziarnach kawy i kakao, orzeszkach kola, guaranie.

Co więcej, kiedy pijesz kawę, nie jest to super zdrowe, bowiem ma ona działanie odwadniające, natomiast kiedy aplikujesz ją na ciało – przynosi organizmowi wyłącznie korzyści. Kofeina ma działąnie supernawilżające, zawiera też antyoksydanty. Hamuje starzenie, łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Wygładza i uelastycznia skórę wysuszoną klimatyzacją czy wychłodzoną wiatrem. A po zabiegu? Zamiast raczyć się bardzo zdrowymi dietetycznymi ziołowymi herbatkami – przyrządź sobie lekkie kakao, z nutą orzeźwiającej mięty. W ten sposób obudzisz i ciało, i umysł.

----------------------
SPA W ŁAZIENCE
W sklepach internetowych poświęconych domowemu wyrobowi kosmetyków można kupić kofeinę do samodzielnego przyrządzania kremu czy balsamu. 5 gramów kosztuje ok. 5 zł.

Maseczka kawowa: 
4 łyżeczki kakao
4 łyżeczki zmielonej kawy
8 łyżeczek jogurtu naturalnego
Zmieszane składniki rozprowadzone na twarzy i dekolcie odświeżają i odżywiają skórę. Zapach działa odprężająco i pomaga się zrelaksować.