Facebook open

baner Perfect SPA Awards 2019 glowny

Nie ma dwóch takich samych uśmiechów, co każdego z nas czyni wyjątkowym. Eksperci radzą, jak pielęgnować usta, zachować ich naturalny kształt, czy poprawiać.

Za wygląd i kondycję ust odpowiadają mięśnie twarzy. Zbudowane są one z mięśnia okrężnego, pokrytego skórą pod postacią czerwieni wargowej – jej charakterystyczny, zmysłowy kolor związany jest z cienką tkanką nabłonka, przez który widoczna jest krew odżywiająca wargi. Mięsień pokryty jest także warstwą białą, czyli skórą znajdującą się nad mięśniem okrężnym ust. O ich kształcie decydują m.in. kąciki ust – połączenie górnej i dolnej wargi, obwódka ust – miejsce gdzie czerwień spotyka się z bielą, linia tworząca górną wargę z mniej lub bardziej wydatnym zagłębieniem na górnej wardze, nazywana łukiem Kupidyna, czerwona i biała skóra ust oraz przedłużenie od nosa do warg, określane mianem rynienki wargowej.


CODZIENNA PIELĘGNACJA
Kluczem do pięknych ust jest odpowiednia pielęgnacja tej niezwykle delikatnej i wrażliwej części twarzy. Spierzchnięte usta wyglądają nieestetycznie i powodują dyskomfort, a każda kolorowa pomadka zamiast upiększać, wchodzi w załamania i mocniej podkreśla popękaną skórę.Oto kilka sposobów na utrzymanie ust w świetnej kondycji:

- Demakijaż – podczas codziennego demakijażu nie zapominaj o dokładnym, lecz delikatnym demakijażu ust.

- Piling – usta choć są delikatne, także potrzebują złuszczania naskórka, co pozwala na regenerację i wygładzenie. Można używać tego samego pilingu, który stosujemy na twarz. Doskonałym pilingiem jest też mieszanka cukru z miodem.

- Maseczka – stosujesz maseczki na twarz? Zastosuj i na usta. Najpopularniejszym, bardzo skutecznym sposobem jest smarowanie ust miodem, który zresztą po 15 minutach można po prostu zjeść.

- Masaż – dwuminutowy, delikatny masaż poprawia ukrwienie, a tym samym i wygląd ust. Można go wykonywać zwykłą szczoteczką do zębów (najlepiej mieć do tego osobną szczoteczkę) po porannym lub wieczornym myciu zębów.

- Gimnastyka – tak, tak, ustami też można wykonywać ćwiczenia. Przez kilka minut rozciągaj usta wzdłuż i wszerz, wymawiając głośno samogłoski.

- Uśmiech – to najlepsza i najbardziej naturalna gimnastyka ust. A do tego sprawia, że zarówno usta, jak i cała twarz promienieją i są po prostu piękne.

UŚMIECH KLUCZEM DO SUKCESU
Nie ma dwóch takich samych uśmiechów, co każdego z nas czyni wyjątkowym. Uśmiech, lub jego brak, świadczą o usposobieniu człowieka oraz jego podejściu do życia. Usta, dzięki swojej plastyczności, potrafią perfekcyjnie oddać samopoczucie i intencje, często znacznie lepiej niż słowa. Osoby, które się uśmiechają, sygnalizują swoje zadowolenie i wyrażają szczęście. Uśmiech wyrażany ustami jest oznaką sympatii, a w połączeniu ze śmiechem pozytywnie działa na ciało i umysł. Kobieta, która często się uśmiecha, jest odbierana przez otoczenie, jako osoba ciesząca się życiem i odnosząca sukcesy. Uśmiech sprzyja także dobremu nastrojowi, dlatego warto się uśmiechać, tak często jak to tylko możliwe.

JAK STARZEJĄ SIĘ USTA?

Usta, tak jak cała skóra twarzy, podlegają procesowi starzenia, który rozpoczyna się już po 25 roku życia. W wyniku tego procesu następuje osłabienie i zwiotczenie mięśni – stopniowo tracą objętość i jędrność, skóra wiotczeje, wydłuża się rynienka wargowa. Zmienia się również sama skóra wokół ust – pogłębiają się zmarszczki pionowe wokół nich (tzw. zmarszczki palacza), dochodzi do zwiotczenia brzegu ust i spłycenia rynienki wargowej. Następuje utrata zagłębienia na górnej wardze, przez co zanika tzw. łuk Kupidyna.

RATUNEK DLA WIĘDNĄCYCH WARG
Z wiekiem przychodzi taki moment, że usta „więdną”, pokrywają się siateczką drobnych, pionowych zmarszczek, coraz częściej pierzchną i zwykła pielęgnacja kosmetyczna już nie radzi sobie z problemami. Wtedy z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, które przeciwdziałają nieuchronnemu zanikowi naturalnego kształtu ust i odtwarzają ich naturalny wygląd. Główną bronią w walce z czasem są wypełniacze. Ich najważniejszym składnikiem jest kwas hialuronowy pozyskiwany z naturalnych węglowodanów, który pomaga w utrzymaniu objętości i elastyczności skóry.
Wypełniacze skórne są stosowane w celu nadania ustom utraconej objętości, podkreślenia konturu oraz przywrócenia im nawilżenia. Jednak, aby zabiegi przyniosły pożądany efekt nie wystarczy poddać terapii tylko usta, lecz również ich okolice. Powinny one obejmować wypełnienie kącików oraz fałdki nosowo-wargowej, wygładzenie pionowych linii warg oraz niwelowanie tzw. linii marionetki, biegnących od kącików ust do podbródka.
Trzeba jednak uważać, by nie przesadzić. Kaczorki, parówki, kiełbasy – tak mówi się o źle zrobionych ustach. Dlaczego wzbudzają tyle emocji? Wszystko z braku umiaru i czasem wprost karykaturalnych efektów. I tu na straży piękna powinien stanąć lekarz umiejący odmówić pacjentowi, gdy ten oczekuje przesadzonych efektów.    

 

Dr Andrzej Ignaciuk - Zabiegi estetyczne? Tak, ale z głową!

dr Andrzej Ignaciuk

Likwidując zmarszczki w kącikach i wokół ust trzeba stosować preparaty o bardzo małej sile unoszenia, podawać je pomału, powierzchownie, w niewielkich ilościach, czasami w dwóch-trzech turach. Osiągana poprawa jest ewidentna i bardzo naturalna, ale musimy pamiętać, że na cuda w tej bardzo mimicznej okolicy nie ma co liczyć.

Osoby, które chciałyby skorzystać z zabiegów estetycznych na usta, w tym z najnowszego produktu Juvederm Volbella, nie powinny podejmować tej decyzji pod wpływem chwili. Wskazane jest, aby pacjentka upewniła się co do uprawnień i kompetencji lekarza, który będzie wykonywał zabieg. Cena również jest wskazówką przyszłych efektów – nie może być niepokojąco niska. Tylko mądre podejście do zabiegów medycyny estetycznej, wykwalifikowany lekarz oraz zastosowanie wysokiej jakości produktu, gwarantują uzyskanie niepowtarzalnych, pięknych ust i naturalnie wyglądającego uśmiechu.erzchownie, w niewielkich ilościach, czasami w dwóch-trzech turach. Osiągana poprawa jest ewidentna i bardzo naturalna, ale musimy pamiętać, że na cuda w tej bardzo mimicznej okolicy nie ma co liczyć.Osoby, które chciałyby skorz

Dr Andrzej Ignaciuk

Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, Wydziału Medycynyi Chirurgii Uniwersytetu Tor Vergata oraz Międzynarodowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Rzymie. Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.


dr Agnieszka BliżanowskaDr Agnieszka Bliżanowska - Piękne usta? Tak, ale bez przesady!

Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych na świecie. Efekt zależy jednak nie tylko od zastosowanego preparatu, ale przede wszystkim od umiejętności lekarza i jego wyczucia estetyki. Usta powiększa się za pomocą usieciowanego, czyli gęstego, kwasu hialuronowego, który podaje się kaniulą lub igłą (po wcześniejszym znieczuleniu). Prawidłowo (czyli z umiarem!) podany kwas zwiększa objętość w sposób naturalny, pod warunkiem, że efekt push-up obejmuje tylko strefę czerwieni wargowej. Jednym z najnowszych preparatów, który daje naturalny i nieprzesadzony efekt jest Juvederm Volbella. Stosuje się go do delikatnego zwiększenia objętości warg, zrównoważenia asymetrii oraz poprawy kontury, aby zapewnić wyrazistość i atrakcyjny zarys ust.

By poprawić ich nawilżenie, również stosuje się kwas hialuronowy, tyle że rzadszy, bo w nieusieciowanej lub lekko usieciowanej formie. Smutne kąciki ust podnosimy delikatnie za pomocą dwóch malutkich iniekcji z toksyny botulinowej. Botoks podawany jest w okolice brody, jego działanie stabilizuje się około dwóch tygodni i utrzymuje od 3 do 9 miesięcy, po czym zabieg może być powtórzony.Do niwelowania zmarszczek palacza stosuje się znów kwas hialuronowy, którym ostrzykuje się wargi poza granicą czerwieni wargowej. Alternatywą jest zastosowanie terapii autoregeneracyjnej. Skórę wokół ust pobudza do samoodnowy laser frakcyjny Palomar. Urządzenie wykonuje w skórze tysiące mikrodziurek, zmuszając ją w ten sposób do wytwarzania nowej tkanki, która wypełnia zmarszczki. Zabieg wykonuje się kilkakrotnie, a jego efekty są naturalne i, co najważniejsze, spowalniają zegar biologiczny skóry.

Dr Agnieszka Bliżanowska

Lekarz medycyny estetycznej, specjalista dermatolog. Założycielka Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. Jej celem jest, by pacjenci poprawiając mankamenty urody lub przechodząc terapię anti-aging, zachowali swoją indywidualną urodę.

 

 

POKAŻ MI SWOJE USTA, A POWIEM CI KIM JESTEŚ

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

 RMB Banner eSKY 300x400 240519

Perfect SPA Awards 2019

Perfect SPA Awards 2019 grafika hotele

Perfect SPA Awards 2019 grafika daySPA

Perfect SPA International

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Brandenburgia

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Hiszpania

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Europa

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Swiat

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele JEZIORA

polecane hotele MORZE

polecane KLINIKI DAY SPA

 

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

shutterstock 30510868