Facebook open

baner Perfect SPA Awards 2019 glowny

Nadwaga i otyłość zostały określone, jako najpoważniejsze choroby cywilizacyjne naszych czasów. Coraz częściej borykają się z nimi dzieci i młodzież.

Nadwaga i otyłość zostały określone, jako najpoważniejsze choroby cywilizacyjne naszych czasów. Coraz częściej borykają się z nimi dzieci i młodzież. 

 

 

 

 

Głównymi przyczynami są: brak lub niedostateczna ilość aktywności fizycznej, nieprawidłowe nawyki żywieniowe, przekarmianie oraz reklamy słodyczy i niezdrowych przekąsek kierowane do dzieci.

Jak sprawdzić, czy twoje dziecko ma prawidłową masę ciała? Systemaczytnie kontroluj wskaźnik rozwoju, uwzględniając wzrost, masę ciała oraz BMI (wskaźnik masy ciała) w odniesieniu do płci i wieku.

W ramach IV edycji kampanii społeczno-edukacyjnej „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców” zaplanowano działania skierowane zarówno do dzieci, jak i ich opiekunów: warsztaty warzywno-owocowe we współpracy z wybranymi przedszkolami oraz szkolenia dla kadry szkolnej w kilku miastach Polski. Na stronie internetowej www.poranapomidora.com można znaleźć informacje na temat walorów zdrowotnych warzyw i owoców oraz zasad zdrowego żywienia dzieci i młodzieży, m.in.: jak rozpoznać niepokojące sygnały wzrostu masy ciała, jak wpływać na zmianę nawyków żywieniowych, a także porady eksperta dietetyka i przepisy na dania z warzywami i owocami dla najmłodszych.