facebook

Leczenie zimnem w specjalnych komorach nie zawsze jest możliwe. Jednak są już dostępne przyrządy, które można stosować w domu.

Leczenie zimnem w specjalnych komorach nie zawsze jest możliwe.Jednak są już dostępne przyrządy, które można stosować w domu.

 

Stłuczenia, kontuzje sportowe, uporczywe siniaki, naciągnięcia ścięgien – kto z nas choćby raz nie spotkał się z takim urazem? Intuicyjnie w takich wypadkach przykładamy lód, albo duży zimny nóż. Pomaga, choć nie jest ani bezpieczne, ani przyjemne w stosowaniu. Co w zamian? Przyrządy do domowej krioterapii, które przyspieszą gojenie kontuzji stawów i zlikwidują towarzyszący im ból.

Dla dzieci
W domu, w którym są małe dzieci i guzy na czole czy stłuczone kolana to przykra codzienność, powinien znaleźć się cold pack. To plastikowy woreczek wypełniony kolorowym żelem. Aby przygotować go do użycia, wystarczy włożyć na chwilę do zwykłej domowej zamrażarki. Po schłodzeniu wyjmujemy i kładziemy na bolące miejsce, oddzielając Cold Pack od skóry ręcznikiem lub bandażem, żeby zapobiec odmrożeniom. Tak przygotowany okład obwiązujemy bandażem. Zabieg ten powinniśmy powtazrać kilka razy dziennie, za każdym razem przez 15-20 minut.
W przypadku małych dzieci, którym trudno zaaplikować taki opatrunek, można po prostu przyłożyć schłodzony cold pack w bolące miejsce. Żeby zawsze był gotowy do użytku, można na stałe trzymać go w lodówce.
Zaletą kriożelu jest to, że równie dobrze nadaje się on do robienia gorących okładów, wystarczy tylko włożyć go na chwilę do gorącej wody.

Dla sportowców
Jeśli urazy powtarzają się często, albo odnawiają się stare kontuzje warto pomysleć o bardziej zaawansowanym sprzęcie, czyli mankietach chłodzących Cryo/Cuff. Każde z takich urządzeń składa się z termosu na wodę z lodem oraz podłączonego do niego mankietu na wybraną część ciała. Specjalny system dba o ciągłą cyrkulację wody, tak abyśmy cały czas mieli schładzaną rękę, nogę, bark czy inną część ciała.
Istotą systemu jest zapewnienie optymalnego ucisku oraz schłodzenie kontuzjowanej części ciała. Ucisk zewnętrzny powoduje utrudniony dopływ cieczy do obejmowanej tkanki i tym samym zmniejszenie lub zapobieganie obrzękowi. Długotrwała terapia chłodem wpływa na spowolnienie przemiany materii oraz przepływu krwi. Zmiany te mają na celu zahamowanie reakcji zapalnej, jak również zmniejszenie dolegliwości bólowych. Za pełen zestaw trzeba zapłacić ponad tysiąc złotych.

Nasze magazyny i albumy

 Hiszpania ban 300x600 03n4

 

 

 

 

Perfect SPA Awards 2018

baner Perfect SPA Awards 2018

banery Perfect SPA Hiszpania 

banery Perfect SPA Czechy

Profitroom 300x300

NOVA GROUP BANNER 300 2018

Thalgo Baner Perfect SPA Awards 300x300

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele JEZIORA

polecane hotele MORZE

polecane KLINIKI DAY SPA

 

Zapisz się do newslettera

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

01

Cytat tygodnia

SPAeden pl