Facebook open

baner Perfect SPA Awards 2019 glowny

Nie jesteś w nastroju? Boli cię głowa? To nie powód, żeby rezygnować ze zbliżenia. Seks poprawi twoje samopoczucie, dostarczy przyjemności, ale też pozytywnie wpłynie na zdrowie i odchudzi. Ponoć może nawet przedłużać życie!

Największą rozkoszą nie jest sam seks, ale pasja, która mu towarzyszy. 
Wtedy seks tylko uzupełnia taniec miłości, 
lecz nigdy nie jest istotą sprawy.
Paulo Coelho

Udane, satysfakcjonujące dla obojga partnerów pożycie seksualne poprawia funkcjonowanie mózgu, kondycję i siłę mięśni. Podnosi samoocenę i wpływa też pozytywnie na poczucie bliskości – wszystko dzięki oksytocynie, zwanej hormonem miłości.W trakcie seksu szybsze krążenie krwi powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych, a do dotlenionej skóry dociera więcej składników odżywczych. Po stosunku skóra kobiety staje się bardziej elastyczna, gładsza, poprawia się jej wygląd i koloryt, a włosy nabierają blasku.

Co ciekawe, przeprowadzone badania wykazują, że seks poprawia inteligencję, bo dzięki niemu mózg jest dłużej sprawny i bardziej bystry. Naukowcy dowodzą też, że regularny seks może przedłużyć życie nawet o 10 lat!

Żadna drakońska dieta czy katowanie się na siłowni nie przyniosą takich efektów w odchudzaniu, jak regularny i udany seks! 

Aktywność seksualna to sposób na przyspieszone spalanie zbędnych kalorii. Już podczas namiętnego pocałunku możesz stracić kilkadziesiąt kilokalorii. 30-minutowy stosunek to utrata od 200 do nawet 800 kilokalorii. Im zbliżenie bardziej wyrafinowane, tym utrata kalorii większa. I nie chodzi wcale o seks maraton czy uprawianie sztuk cyrkowych. Wystarczy odrobina wyobraźni, urozmaicenia i zaangażowania. Ale im więcej kalorii chcesz stracić, tym bardziej musisz się przyłożyć i wykazać większą aktywność.

Zmieniajcie pozycje (nie tylko leżąca), scenerię (nie tylko łóżko), stosujcie wymyślne, intensywne pieszczoty. Kochajcie się na świeżym powietrzu lub chociaż przy otwartym oknie (odpowiednie dotlenienie organizmu przyspiesza spalanie tłuszczu).

8 ZDROWONYCH POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO LUBIĆ SEKS

Dobry seks ma wiele zalet dla zdrowia:

  • Zmniejsza ryzyko zawału serca czy udaru. Znana z filmów scena – mężczyzna umiera na zawał w czasie miłosnego uniesienia – to fikcja literacka. Prawdopodobieństwo, że wystąpi w rzeczywistości wynosi 1 do 1000000. Badania dowodzą, że uprawianie seksu kilka razy w tygodniu zmniejsza ryzyko zawału nawet o połowę.
  • Jest doskonałym środkiem przeciwbólowym. Podczas zbliżenia wzrasta w organizmie poziom endorfin, które łagodzą ból. Działają wprawdzie zaledwie 5 minut, ale jeśli powodem bólu głowy był stres czy zmęczenie, zbliżenie może całkowicie zniwelować ból.
  • Podnosi odporność organizmu. Seks uprawiany dwa razy w tygodniu (lub więcej) podnosi poziom przeciwciał zwanych immunoglobulinami, które chronią przed infekcjami.
  • To doskonały środek nasenny. Są lekarze, którzy „przepisują” seks, jako lekarstwo dla osób cierpiących na zaburzenia snu. Konkretnie tym środkiem nasennym jest oksytocyna, której poziom wzrasta podczas cielesnych igraszek. Wrażliwsi na jej działanie są, jak się łatwo domyślić, mężczyźni.
  • Zmniejsza ryzyko raka prostaty u mężczyzn. Częste wytryski między 20. a 30. rokiem życia zmniejszają ryzyko wystąpienia raka prostaty w późniejszym wieku.
  • Łagodzi stres i zmęczenie psychiczne, a uwalniane hormony szczęścia chronią przed depresją.
  • W sposób całkowicie naturalny wzmacnia mięśnie dna macicy. Systematyczne ćwiczenie mięśni Kegla chroni przed takimi dolegliwościami, jak nietrzymanie moczu czy wypadanie macicy.