Pierwsze oznaki starzenia najbardziej widoczne są na twarzy, szyi i dłoniach. W tych partiach skóra szybciej staje się wiotka, traci swoją sprężystość oraz elastyczność. Warto poznać sposoby, dzięki którym możemy opóźnić zmiany zdradzające nasz wiek.
Regularna aktywność fizyczna, właściwa dieta i codzienna pielęgnacja pomagają zachować dobrą kondycję i atrakcyjny wygląd. Wraz z upływem lat zmiany na skórze stają się jednak coraz bardziej widoczne. Aby się ich pozbyć, warto skorzystać z nieinwazyjnych rozwiązań z zakresu medycyny estetycznej. Różnorodność innowacyjnych metod umożliwia precyzyjny dobór i zastosowanie nawet w najbardziej delikatnych partiach ciała.
Zacznij od twarzy
Pierwsze zmarszczki na twarzy pojawiają się już po 25. roku życia. Zwłaszcza w okolicach oczu, gdzie skóra jest szczególnie cienka i delikatna. Aby uporać się z problemem tzw. kurzych łapek można zastosować zabieg mezoterapii igłowej, który polega na wprowadzeniu substancji aktywnych do głębszych warstw skóry, co skutkuje poprawą jej napięcia i likwiduje drobne zmarszczki. Na większe zmiany zalecany jest bezbolesny i bezpieczny zabieg frakcyjny z wykorzystaniem platformy eTwo. Mało estetyczne są także częste przebarwienia posłoneczne. Doskonale radzą sobie z nimi, cieszące się coraz większą popularnością zabiegi fotoodmładzania. - Najskuteczniejszą metodą jest technologia elos, czyli połączenie intensywnego źródła światła IPL z prądem RF, która jednocześnie wygładza powierzchnię skóry i usuwa złożone zmiany związane z fotostarzeniem – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. – Leczenie chorych miejsc odbywa się przy użyciu specjalnie opracowanych parametrów, nie powodujących skutków ubocznych (np. plamicy) i daje kontrolowaną, stopniową poprawę wyglądu skóry – dodaje ekspert.
Szyja i dekolt są równie ważne
Wraz z wiekiem dochodzi również do zwiotczenia skóry w okolicach szyi i dekoltu. Trudne do ukrycia zmiany można zniwelować za pomocą nieinwazyjnych metod. - Zabieg Sublime wykorzystuje technologię elos, czyli synergię bipolarnego prądu RF i światła podczerwonego do stymulowania fibroblastów, która powoduje tworzenie nowego kolagenu. W pełni bezpieczny sposób dochodzi do przebudowy głębokich warstwy skóry – wyjaśnia konsultant medyczny z SHAR-POL. Co więcej, cały proces nie trwa dłużej niż półtorej godziny i nie wymaga okresu rekonwalescencji, a jego efekty w postaci wygładzenie i poprawy napięcia skóry są natychmiastowe.
Kolana, ramiona i dłonie także zdradzają nasz wiek
Z powodu małej ilości tkanki tłuszczowej w okolicach kolan, ramion i dłoni, miejsca te są szczególnie podatne nautratę jędrności. Popularne balsamy z zawartością kolagenu i peelingi mechaniczne działają jedynie na zewnętrzną warstwę naskórka. Aby zapobiec wiotczeniu skóry od wewnątrz, warto zdecydować się na stymulujący lub odtwarzający kolagen zabieg laserowy. Stymulacja opiera się na objętościowym podgrzaniu skóry przy pomocy technologii elos™. Natomiast odtwarzanie kolagenu umożliwiają zabiegi frakcyjne, których istota polega na punktowym uszkodzeniu skóry i zmuszeniu organizmu do wytworzenia nowej tkanki.
Zdrowy tryb życia, regularna i intensywna pielęgnacja w połączeniu z innowacyjnymi zabiegami pozwolą zatrzymać skutki upływu czasu i cieszyć się doskonałym wyglądem w każdym wieku.
fot. mat. pras.