Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Powstają pierwsze bezdotykowe SPA, które są odpowiedzią na społeczne dystansowanie i obawę przed dotykiem. W amerykańskim stanie Maryland swoje podwoje otworzyło Touch-Free Wellness Spa.

Tekst: Sylwia Zagórska

Touch Free Wellness SPAZdjęcia: Touch-Free Wellness Spa

Touch-Free Wellness Spa w Towson (stan Maryland w Stanach Zjednoczonych) posiada wyłącznie ofertę bezdotykową, która zrodziła się z potrzeby tworzenia miejsc relaksu nie wymagających dotyku i zapewniających dystans społeczny. Wszystkie zabiegi wykonywane są przy pomocy zaawansowanych technologicznie urządzeń, takich jak: komory, łóżka, fotele, kabiny, kombinezony czy kapsuły. Zapewniają one relaks, detoks, masaż i odnowę biologiczną bez dotyku terapeuty.

Urządzenia dostępne w Touch-Free Wellness Spa:

  • Kabina do krioterapii osiągająca temperaturę do -140°C, seanse w niej znacząco podnoszą odporność organizmu.
  • Jednoosobowa kapsuła infrared – wyglądająca jak łóżko w solarium, a działająca jak sauna infrared;
  • Masujące łóżko wodne – wykorzystuje wewnętrzne strumienie wodne sterowane przez użytkownika przy pomocy zamontowanego przy nim monitora;
  • Antygrawitacyjny fotel do masażu – zapewnia kompleksowy masaż pleców ukierunkowany na punkty akupunkturowe, poprawia postawę i eliminuje napięcie;
  • Wibroakustyczne łóżko zapewniające masaż wibracjami o niskich częstotliwościach, dźwiękiem i światłem.

W Touch-Free Wellness Spa przy pomocy tych urządzeń, sali fitness i specjalnych programów terapeutycznych można się nawet odchudzać.

Czy Touch-Free Wellness Spa jest zapowiedzią, że przyszłością SPA są maszyny, a nie ludzie? Wydaje się, że to całkowite zaprzeczenie idei SPA i Wellness, w której energia i dotyk odgrywają przecież kluczową rolę terapeutyczną. Miejmy nadzieję, że z czasem, gdy „pocowidowy kurz opadnie”, wszystko wróci do normy. Nie zmienia to faktu, że bez wątpienia znajdą się osoby, na których pandemia odciśnie tak silne piętno, że już na zawsze będą obawiały się dotyku obcych ludzi. Takie miejsca jak Touch-Free Wellness Spa będą dla nich idealne.

Podobne artykuły

Day SPA, medical SPA, resort SPA, destination SPA, holistic SPA – co kryje się pod tymi dziwnie brzmiącymi nazwami? I jakie znaczenie mają one dla klientów?
Maseczka, manikiur, peeling. Kiedyś takie przyjemności zarezerwowane były wyłącznie dla pań. Dzisiaj korzysta z nich coraz więcej mężczyzn, a ośrodki na całym świecie poszerzają swoją ofertę, by dopasować się do ich potrzeb i gustów.
W kategorii salony i day SPA Warszawa ma wiele do zaoferowania, a zabiegani Warszawiacy jak mało kto zasługują na relaks, regenerację i oderwanie od pędzącej codzienności. Znajdź najlepsze day SPA w twojej dzielnicy lub w stolicy.
Podczas VIII Światowego Szczytu SPA&Wellness (Global SPA&Wellness Summit) w Marrakeszu ponad 400 liderów świata SPA zastanawiało się nad przyszłością wartego już 3,4 biliona dolarów rynku wellness.
Na Węgrzech zarejestrowanych jest ponad 1300 studni termalnych i blisko 300 kąpielisk leczniczych. Wiele współczesnych sanatoriów i hoteli powstało w latach 70. ubiegłego wieku, ale zmieniły się w nowoczesne SPA o światowym standardzie. Powstały też liczne, zupełnie nowe obiekty.
Mimo że Wietnam na obecnej mapie SPA nie zajmuje ważnej pozycji, to biorąc pod uwagę dynamikę rozwoju i ambicje mieszkańców, już wkrótce kraj ten może stanąć w szranki z Tajlandią i Indonezją.

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz