Facebook open

baner Perfect SPA Awards 2019 glowny

Proces starzenia jest procesem fizjologicznym, nie można go zatrzymać, można jednak go spowolnić i zmniejszyć oznaki starzenia pojawiające się na naszej skórze.

SPF50-Body Spray Sport Niume
 

Zmiany zachodzące w skórze wraz z zaawansowaniem procesu starzenia to uszkodzenia na poziomie komórkowym i tkankowym, zewnętrznie przejawiają się w postaci utraty elastyczności i jędrności skóry, zmarszczek, bruzd czy przebarwień.
O ile na czynniki endogenne (wewnętrzne) odpowiedzialne za proces starzenia nie mamy większego wpływu, o tyle przed wpływem czynników egzogennych (zewnętrznych) możemy się skutecznie bronić. Promieniowanie słoneczne dociera do naszej skóry przez okrągły rok, a wieloletnie badania wykazały, że długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV znacząco przyspiesza nie tylko proces starzenia skóry, ale też może inicjować procesy kancerogenezy.Dlatego dla młodego wyglądu i zdrowia naszej skóry, niezależnie od pory roku codziennie powinniśmy stosować krem fotoprotekcyjny. Idealnie jeśli oprócz filtrów przeciwsłonecznych krem zawiera również antyoksydanty, które dodatkowo wspierają ochronę naszej skóry.Badania ostatnich kilku lat uświadomiły nam również szkodliwy wpływ na skórę promieniowania podczerwonego oraz HEV (światło niebieskie o wysokiej energii, które jest też emitowane przez nowoczesną elektronikę).
Połączenie skutecznych filtrów UV wraz z antyoksydantami zapewnia krem Nimue SPF 40. Osoby, które przykładają szczególną wagę do kompleksowej ochrony skóry, również przed promieniowaniem IR i HEV oraz wszechobecnymi zanieczyszczeniami środowiska, powinny sięgnąć po Nimue Environmental Shield SPF 50.