Facebook open

Sopotorium - baner

Joga jest piękna. Uczy bycia tu i teraz, pracy nad umysłem, oddechem oraz ciałem. Joga dla par pozwala zaś pogłębić relacje z partnerem. Potrafi obudzić uśpione zmysły i uwodzić bliskością. 

Tekst: Dorota Kaczmarowska

Joga uczy bycia tu i teraz, pracy nad umysłem, oddechem oraz ciałem. Joga przywraca równowagę ducha i ciała. Joga dla dwojga pozwala zaś pogłębić relacje z partnerem. Potrafi obudzić uśpione zmysły i uwodzić bliskością. 

joga dla par cwiczenia

JOGA DLA PAR BUDZI ZMYSŁY

Joga dla par to intymne przeżycie. W takich chwilach wspólny dotyk ma szczególną moc i czar. Wyzwala w nas poczucie błogości i odprężenia. Joga dla par jest substancją odżywczą, pigułką na smutek i stres. Poza tym wspólne ćwiczenie jogi uczy skupiać uwagę na doznaniach zmysłowych przy jednoczesnym byciu tu i teraz. Podczas jogi dla par można połączyć dwie energie w jeden potężny strumień i pogłębić więź z partnerem. To również doskonałe preludium do zmysłowej miłości. Zapraszamy więc na wspólne 15 minut.

JOGA DLA PAR – ĆWICZENIA:

JOGA DLA PARY – POZYCJA 1

Usiądźcie tyłem, mocno dociskając do siebie ciała. Plecy powinny być wręcz doklejone i proste. Nogi skrzyżowane, dłonie na kolanach. Wsłuchujcie się w oddech swój i partnera. Rozluźnijcie brzuch i jeszcze raz wyprostujcie plecy. W tej pozycji pozostańcie przez 10 oddechów.Joga w parach - pozycja 1

JOGA DLA DWOJGA – POZYCJA 2

Sięgnijcie dłońmi ud partnera i świadomie wydłużajcie i prostujcie kręgosłup, wyobrażając sobie, że rośnie ku górze. Wraz z każdym waszym wdechem otwierajcie klatkę piersiową. Następnie splećcie ręce i wyciągnijcie je mocno w górę. Pozostańcie tak 3 oddechy.

Joga dla par – pozycja 1

JOGA DLA PAR – POZYCJA 3

Skręćcie kręgosłup, połóżcie lewą rękę na prawym kolanie a prawą sięgnijcie do kolana partnera. Najpierw z wdechem wyprostujcie plecy, rozluźnijcie brzuch, a potem z wydechem skręćcie ciało w prawo. Wytrzymajcie 2-3- oddechy. Z kolejnym wydechem wróćcie do pozycji wyjściowej i skręćcie się w lewo. Powtórzcie 3 razy.

Joga – pozycja 3 do ćwiczeń w parze

JOGA DLA PAR – POZYCJA 4

Przejdźcie do klęku prostego. Wysuńcie prawą stopę około pół metra do przodu i opuszczając biodra w stronę prawej stopy unieście ręce mocno w górę i do tyłu, by odnaleźć dłonie partnera. Zwaróćcie uwagę na to, by głowa znajdowała się w jednej linii z kręgosłupem. Łagodne wygnijcie się do tyłu, by poczuć, jak rozciąga się miednica. Wytrzymajcie przez 3 oddechy.Joga dla dwojga – pozycja 4

JOGA DLA PAR – POZYCJA 5

Stańcie obok siebie. Dociśnijcie do siebie boki tułowia, unosząc dłonie w górę i opierając stopę nogi wolnej na udzie. Znajdźcie równowagę umysłu oraz oddechu i pozostańcie tak przez 5 oddechów. Następnie z wydechem opuśćcie stopę na podłogę, odwróćcie się o 180 stopni i powtórzcie pozycję na drugą stronę.

Joga dla par – pozycja 5

JOGA DLA PAR – POZYCJA 6

Stojąc blisko, zróbcie duży krok w przeciwstawne strony (stopa nogi wysunietej jest skręcona o 90o). Z wydechem opadnijcie nisko na nodze wykrocznej. Rozłóżcie daleko ramiona i znajdując rękę partnera przenieście ciężar w jego stronę. Wytrzymajcie 5 oddechów. Z wdechem wróćcie i powtórzcie pozycję na przeciwną stronę.Joga dla dwojga – pozycja 6

JOGA DLA PAR – POZYCJA 7

Usiądźcie tyłem do siebie. Pozwólcie, aby oddech wyciszał się. Jeden z partnerów siada w szerokim rozkroku, prostując plecy i rozluźniając brzuch. Druga osoba opada własnym ciężarem na jego plecy, pozwalając na silniejsze rozciągniecie.

Joga dla par – pozycja 7

JOGA DLA WAS – POZYCJA 8

Usiądźcie twarzą do siebie, oprzyjcie dłonie na udach partnera i pozwólcie, aby wasze oddechy zjednoczyły się, a radość z wzajemnego kontaktu łagodnie wypełniła wasze serca.

Joga dla pary – pozycja 8

Dorota Kaczmarowska
Dorota Kaczmarowska  

Dyplomowany nauczyciel jogi Ashtanga i Iyengar, szkolona przez najlepszych polskich i zagranicznych nauczycieli. Prekursorka „Jogi w Garniturze” – projektu promującego walkę z negatywnymi skutkami stresu w miejscu pracy. Kocha życie i ludzi.  

 

CZYTAJ WIĘCEJ O JODZE I NIE TYLKO:

JOGA NA RECEPTĘ

JOGA W PODRÓŻY

JOGA NA WODZIE

AIR JOGA

JOGA ŚMIECHU

JOGA DŁONI

JOGA TWARZY

SEKS TO ZDROWIE

JAK UTRZYMAĆ DOBRY ZWIĄZEK?

 

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz