Facebook open

Opalanie natryskowe staje się coraz popularniejszą usługą wykonywaną przez gabinety kosmetyczne. Co ciekawe daje również możliwość wymodelowania sylwetki – optycznego wyszczuplenia, a także wymodelowania twarzy. Przestawiamy kilka trików, które pozwolą spojrzeć na usługę opalania natryskowego z innej strony

Opalanie natryskowe staje się coraz popularniejszą usługą wykonywaną przez gabinety kosmetyczne. Ma wielu zwolenników, ponieważ to rozwiązanie dla osób, które oczekują szybkiego i widocznego efektu, jednocześnie dbają o skórę. Daje również możliwość wymodelowania sylwetki – optycznego wyszczuplenia, wymodelowania twarzy. Przestawiamy kilka trików, które pozwolą spojrzeć na usługę opalania natryskowego z innej strony.

Wyszczuplenie sylwetki

Podstawową zasadą modelowania sylwetki zabiegiem opalania natryskowego jest przyciemnianie miejsc, które chcielibyśmy optycznie wysmuklić. Nie da się tego zrobić bez kilku odcieni płynu opalającego, np.  firma SunFX ma w swojej ofercie kilkanaście różnych odcieni, dzięki którym można wybrać odpowiedni kolor do karnacji. Jaśniejszy - nakładamy na miejsca, które chcemy wyeksponować, np. brzuch, zaś na newralgiczne miejsca, nakładamy preparat w ciemniejszym kolorze. Podobnie robimy z ramionami i nogami, które możemy wyszczuplić, aplikując ciemniejszy odcień na zewnętrzne partie ciała. Opalanie natryskowe może być również stosowane do modelowania owalu twarzy. Ten trik może wykonać jedynie osoba, która doskonale zna usługę oraz pracuje na najwyższej jakości urządzeniach z regulacją przepływu płynu oraz wysokiej jakości preparatach. Niewielką ilość płynu należy nanieść na kości policzkowe oraz okolice podbródka.

images/stare/styczen i luty 2012/SunFX Dziewczyna z psem.JPG

Rozstępy i bielactwo

Wysokiej jakości preparaty do opalania natryskowego doskonale pokryją rozstępy. Ponadto można skorygować nierówności kolorytu skóry, np. przy bielactwie. Takie osoby opalamy delikatną mgiełką dobierając odpowiedni odcień do karnacji. W miejsca bez pigmentu (plamy bielacze) aplikujemy wyjątkowo podwójną ilość płynu, ponieważ DHA oddziałuje słabiej na skórze zmienionej chorobowo. Uzyskamy efekt równomiernie wyglądającej opalenizny.

Perfekcyjne dłonie i stopy

Wielokrotnie widziałam osoby z pomarańczowymi dłońmi i stopami, które narzekały na usługę opalania natryskowego. Niestety wiele osób, wykonujących zabieg ma problem z odpowiednim opaleniem dłoni i stóp, ponieważ wymaga to ogromnej wprawy. Jak poprawnie wykonać zabieg? Podczas całego zabiegu dłonie powinny być zaciśnięte, by płyn nie dostał się do ich wewnętrznej strony. Preparat na dłonie aplikujemy na sam koniec i nakładamy minimalną ilość płynu wyłącznie na zewnętrzną ich część. Podobnie jak stopy, które opalamy tylko od góry, omijając kostki i pięty.

 

Jakich błędów unikać?

Największym błędem popełnianym przez osoby wykonujące tego typu zabiegi jest nakładanie płynu w miejsca, gdzie nie powinno go w ogóle być, np. kostki stóp i pięty. Bywa również tak, że salon pracuje na sprzęcie, który nie ma regulacji przepływu, dlatego następuje zbyt intensywne pylenie płynu i osadzanie się go najczęściej na stopach.

Nie wolno nakładać na skórę kilku warstw płynu! Niestety duża ilość preparatu  zmywa się nierównomiernie i zamiast pięknie wyglądającej opalenizny, uzyskamy efekt znaczenie odbiegający od porządanego! Jeśli klient chce uzyskać intensywny odcień opalenizny – trzeba wybrać preparat o ciemniejszym odcieniu.

Pamiętajmy o tym, że substancja czynna DHA uaktywnia się w skórze przez wiele godzin i ostateczny efekt jest widoczny dopiero następnego dnia.

Kolejnym błędem jest kupowanie tanich płynów, niewiadomego pochodzenia. To pozorna oszczędność, ponieważ niezadowolony klient już do nas nie wróci.

Urządzenie do opalania powinno mieć możliwość regulacji przepływu. Jeśli go nie ma, nie da się uzyskać efektu delikatnie opalonej skóry.

images/stare/styczen i luty 2012/Philosophy.JPG

Zabieg jest w pełni bezpieczny, przyjemny i trwa kilka minut. Przeciwwskazaniem nie jest ani ciąża, ani przebarwienia wywołane chorobami skóry i mogą z niego korzystać nawet osoby o bardzo jasnej karnacji. Przed poddaniem się opalaniu natryskowemu,  zaleca się wykonanie peelingu całego ciała, nie należy używać antyperspirantów, perfum i balsamów nawilżających. Bardzo istotne są: jakość płynów, sprzętu oraz sposób ich aplikacji. Tutaj warto zwrócić uwagę na przede wszystkim na aplikator, który powinien posiadać regulację przepływu, aby istniała możliwość nałożenia preparatu za pomocą lekkiej mgiełki, co zapewni równomierną, naturalnie wyglądającą opaleniznę.  Równie istotne w tej usłudze są umiejętności osoby wykonującej zabieg. Jeśli te trzy czynniki są spełnione  opalenizna będzie miała naturalny odcień, będzie równomierna i będzie się zmywać wraz z kolejnym prysznicem.

Magdalena Cieślak

Konsultacja  Małgorzata Majcher, dyrektor firmy SunFX Polska

www.sunfx.pl

 

images/stare/styczen i luty 2012/BeforeAfter_Image.jpg

 

 

polecane hotele GORACH

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA Awards

Phytomer 300x300nova group 2020BANER EDEN Thalgo hotele

 

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

shutterstock 30510868