facebook

Nutrikosmeceutyki linii Skin Regimen zrewolucjonizowały podejście do procesów starzenia.

Nutrikosmeceutyki linii Skin Regimen zrewolucjonizowały podejście do procesów starzenia.

Tekst: Monika Honory

 

 

 

 

 

Powstanie rewolucyjnej, nutrikosmeceutycznej linii Skin Regimen ma swoje początki w pracach Davide Bolattiego, który jeszcze podczas studiów na wydziale farmacji i kosmetologii Uniwersytetu w Rzymie prezentował całkowicie nowatorskie podejście do zdrowia i urody. Przed blisko dwudziestu laty, korzystając z doświadczeń rodziców, założycieli firmy Davines Group, stworzył jedną z pierwszych na świecie profesjonalnych marek kosmetycznych do pielęgnacji ciała – [ comfort zone ].
Po latach badań, wspólnie z zespołem dermatologów, farmakologów, dietetyków, określił największe zagrożenia dla naszego zdrowia i urody. Znalazł odpowiedź na pytanie, w jaki sposób możemy wydłużyć młodość i zachować zdrowy wygląd. Eksperci opisali mechanizmy regulujące i przyspieszające proces starzenia.
Do czynników stanowiących zagrożenia dla zdrowia i urody, przyspieszających proces starzenia, zalicza się przede wszystkim: stany zapalne, utlenianie, glikację i zaburzoną metylację.

Diagram zagrozenia
ZAPALENIE to odpowiedź organizmu na szkodliwe czynniki zewnętrzne, atakujące i uszkadzające komórki. Kiedy ciało ulega nadmiernym, niekontrolowanym zmianom, np. na skutek nieprawidłowego trybu życia, odżywiania, następują zaburzenia, przed którymi broni nas system immunologiczny. Konsekwencją jest przyspieszenie procesów degeneracji komórek. Chroniczne zapalenie, często występujące bezobjawowo, jest dużym zagrożeniem dla naszego organizmu. Może być ono wywołane przez czynniki niezależne, ale może być też konsekwencją uszkodzenia oksydacyjnego, glikacji i nieprawidłowej metylacji.

UTLENIANIE, czyli atak wolnych rodników, to drugi czynnik wpływający na przyspieszenie starzenia. Jest to proces zachodzący w wyniku działania nadreaktywnych form tlenu – cząsteczek powstających w wyniku zanieczyszczeń powietrza, stresu i różnych reakcji metabolicznych. Wolne rodniki uszkadzają struktury komórek, co z biegiem lat prowadzi do przyspieszenia procesu starzenia. Długotrwałe narażenie na stres wywołany czynnikami zewnętrznymi lub wewnątrzpochodnymi, nasila proces oksydacji i sprzyja rozwojowi wielu groźnych chorób.

GLIKACJA jest trzecim zidentyfikowanym procesem groźnym dla naszego zdrowia. W wyniku zwiększonego stężenia glukozy we krwi do białek przyłączają się cząsteczki cukrów, co powoduje powstawanie glikoprotein. Białka tracą swoje pierwotne funkcje, powstają szkodliwe produkty o nazwie AGE. Doprowadza to do zaburzenia pracy receptorów, a także innych struktur, takich jak DNA, lipidy i inne białka. Zmienia się również struktura skóry. Glikacja uszkadza macierz pozakomórkową, a także kolagen i elastynę, które tracą plastyczność i stają się sztywne. W efekcie pogłębiają się zmarszczki, a proces regeneracji skóry jest znacznie wolniejszy. Głównym czynnikiem sprzyjającym glikacji jest niezdrowe jedzenie typu fast-food.

METYLACJA może być kolejnym czynnikiem zagrażającym zdrowiu. Jest ona elementem ważnego procesu – replikacji komórkowej. Polega na przyłączeniu grupy metylowej do nukleotydów – części składowych naszego materiału genetycznego. Grupy metylowe pełnią rolę znaczników informujących organizm o tym, które fragmenty DNA nie powinny być kopiowane. Uszkodzenie mechanizmu metylacji może doprowadzić do nieprawidłowej replikacji i wielu groźnych chorób oraz przyspieszenia procesu starzenia. Jednym z podstawowych czynników zaburzających metylację jest siedzący tryb życia.

Tarcza ochronna
Nowe podejście Skin Regimen jest wynikiem połączenie dwóch strategii: działania zapobiegawczego, ochronnego i wzmacniającego, które pozwala przedłużać młodość oraz działania korygującego istniejące oznaki starzenia.Działania zapobiegawcze mają coraz większe znaczenie nie tylko w medycynie, ale także w kosmetologii. Profilaktyka jest najlepszą bronią przeciwko procesowi starzenia się. Linia Skin Regimen chroni nas przed stanami zapalnymi, oksydacją, glikacją i nieprawidłową metylacją. Wykazuje także klasyczne podejście kosmetyczne, korygując oznaki starzenia, poprzez zapewnienie odpowiedniego poziomu nawilżenia, napięcia skóry i zdrowego kolorytu.Wielkim sukcesem [ comfort zone ] było stworzenie innowacyjnego kompleksu składników aktywnych, który pełni funkcję ochronną. Jest to LONGEVITY COMPLEX™.

Diagram longevity
Zawiera on wyjątkowe składniki:
 

SZPINAK przeciwdziała glikacji poprzez wysoki poziom witaminy B6 i B1, które hamują proces starzenia. Jest bogaty w kwas foliowy, który sprzyja właściwej metylacji.

KARNOZYNA to wielofunkcyjny dipeptyd, który ma działanie antyglikacyjne i wpływa na dłużą żywotność komórek. Badania wykazały, że komórki umieszczone w środowisku bogatym w karnozynię żyją do trzech razy dłużej. Co więcej, komórki pozbawione karnozyny, w szybkim tempie zaczynają wyglądać i zachowywać się jak starsze komórki.Jagody MAQUI mają wysoką zawartość antocyjanów, barwników, które przeciwdziałają wolnym rodnikom i są przeciwutleniaczami.

Nasiona CHIA są bogate w kwasy Omega 3, chroniące przed stanami zapalnym.


Skuteczna korekcja
Drugą strategią, jest korygowanie, istniejących oznak starzenia: zmarszczek, braku napięcia skóry i odpowiedniego nawilżenia. Do tego celu wykorzystano zaawansowane składniki aktywne.

KWAS MASLINOWY, występujący w kremie oraz w serum, jest składnikiem wielozadaniowym. Ma działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Stymuluje produkcję kolagenu. Jest pozyskiwany z drzewa oliwkowego.

PALMITOIL TRÓJPEPTYD-5, obecny w obu kremach nowej linii Skin Regimen, to innowacyjny prokolagenowy peptyd biomimetyczny, stymulujący produkcję kolagenu.

KWAS HIALURONOWY jest jednym z kluczowych elementów tkanki. Zapewnia skórze odpowiednie nawilżamie, dobrą kondycję. Niedobory skutkują osłabieniem skóry, co sprzyja powstawaniu zmarszczek. Jego stężenie zmniejsza się wraz z wiekiem.


Linia Skin Regimen
To skuteczne i kompleksowe kosmetyki do stosowania przez cały rok. Dzięki różnym strukturom i odmiennym składom zaspokaja zarówno potrzeby młodych cer, z pierwszymi oznakami starzenia, jak i bardzo dojrzałych, z głębokimi zmarszczkami i nieodżywionych.W innowacyjnej linii zastosowano nowatorską technologię SWITCH, polegającą na zmianie tekstury produktu podczas jego aplikacji. Została ona wykorzystana w bogatym kremie przeciwstarzeniowym oraz w toniku i mleczku w jednym. Po nałożeniu tych produktów, ich lekka struktura staję się oleista, tworząc swojego rodzaju drugą skórę, która chroni przed utratą wody i wydłuża czas, kiedy skóra jest nawilżona. Jest też ochroną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Nowatorski zabieg
Jednym z elementów kompleksowej filozofii Skin Regimen jest zabieg LONGEVITY™ – „droga do długowieczności”, dostępny w SPA i DaySpa współpracujących z [ comfort zone ].Trwa on zaledwie 30 min, czyli połowę czasu trwania tradycyjnego zabiegu na twarz.Odmładza i poprawia strukturę tkanek dzięki podwójnemu działaniu: korygującemu i ochronnemu, skierowanemu przeciw głównym oznakom i przyczynom powodującym starzenie. Uzupełniany jest nowatorskim masażem, opartym na technice Kabat, rozpoczynającym każdy rytuał. Ma on za zadanie wzmocnić tkankę skóry oraz elastyczność mięśni. Jednak  przede wszystkim powinien zaangażować klienta w wykonywanie ćwiczeń poprawiających kondycję mięśni twarzy, szyi, ramion i karku. 
Ważne, aby przyzwyczaić go do wykonywania ich codziennie w domu, w celu osiągnięcia długotrwałych efektów w postaci poprawy struktury tkanek i wspomożenia walki z napięciami, uzyskanie relaksacji mięśni, co z kolei spowoduje nadanie twarzy wypoczętego i odmłodzonego wyglądu.

Dieta młodości
Całości filozofii dopełnia propozycja menu, korzystnie wpływającego na nasze zdrowie i urodę. Nie zawiera ono cukrów, glutenu. Jest jedzeniem organicznym.Głównym jego założeniem jest regularne spożywanie zielonych warzyw – w postaci napojów (zmiksowane warzywa) lub dodatku do posiłku.
Zalecane jest spożywanie takich warzyw jak: szpinak, sałata, kapusta, brukselka, brokuł, nać pietruszki, nać selera, botwina, koper, szczypior, rukola, kolendra, szałwia, szczaw, rzeżucha.
Zielone warzywa są cennym źródłem witamin A, C i E, które są przeciwutleniaczami, chronią przed wolnymi rodnikami, które mają działanie rakotwórcze i przyspieszające starzenie.Zawierają również błonnik oraz makro i mikroelementy (magnez, potas i żelazo), a zielony barwnik (chlorofil) pomaga zwalczyć bakterie i pozbyć się toksyn z organizmu.                                     


NUTRIKOSMECEUTYKI
To innowacyjne połączenie NUTRIKOSMETYKÓW, czyli doustnych preparatów odżywiających skórę od środka oraz KOSMECEUTYKÓW – środków mających właściwości pielęgnacyjne i lecznicze, dzięki zawartości składników aktywnych, które mogą wpływać na procesy fizjologiczne zachodzące w skórze. Kosmeceutyki wyróżniają się dużym stężeniem substancji aktywnych (leczniczych).

Zadowolenie w cenie
Nowa linia Skin Regimen rzuciła wyzwanie wszystkim alternatywnym zabiegom typu anti-aging. Walka z upływającym czasem zawsze była domeną lekarzy, zwłaszcza chirurgów. Tymczasem [comfort zone] przedstawia zabieg zupełnie nieinwazyjny, dostępny dla każdego i przenoszący zdumiewające efekty.
Skin Regimen to nie prosty zabieg, w którym nałożenie preparatu ma sprawić, że klient będzie wyglądał o parę lat młodziej. To połączenie najnowszych odkryć kosmetologii w dziedzinie substancji aktywnych oraz technik masażu rehabilitacyjnego wzmacniających mięśnie i tkanki. Ponadto zabieg nie kończy się po wyjściu z gabinetu – wiedza naszych klientek zostaje wzbogacona nie tylko o pielęgnację cery odpowiednimi kosmetykami, ale także o pielęgnację „wewnętrzną”, czyli zastosowanie prostej diety, która nie wymaga czasu, poświęceń i może stanowić doskonały plan wzmacniający organizm dla całej rodziny.Muszę przyznać, że [comfort zone] zaskoczył mnie linią Skin Regimen. Dlaczego? Dotąd była to marka „ubrana” w cudowne kompozycje zapachowe i dotyk przynoszący kojący relaks. Nowa linia skupia się na korygowaniu zmarszczek, ale także na zapobieganiu ich powstawaniu, dzięki czemu jest dedykowana wszystkim cerom, nie tylko dojrzałym. Skin Regimen wychodzi naprzeciw najbardziej wymagającym klientom. Wszyscy chcemy zatrzymać młodość niekoniecznie za pomocą kosztownych i inwazyjnych zabiegów.
[comfort zone] spełnia te wymagania przedstawiając 30 minutowy zabieg. Nie wywołuje on skutków ubocznych ani nie stanowi bariery finansowej dla klienta. Ponadto gabinet SPA od progu wprowadza nas w nastrój odprężenia i relaksu.

Pomimo nowej ideologii uważam, że [comfort zone] nadal pozostaje wierny pierwotnej filozofii, bo czym jest uzyskanie oczekiwanego efektu jak nie pełnią relaksu i zadowolenia? A przecież właśnie po to przychodzimy do specjalistów, niezależnie od dziedziny.


Edyta_KusmierczykEdyta Kuśmierczyk

kosmetolog i masażysta

Hotel Sielanka Nad Pilicą

Nasze magazyny i albumy

 Hiszpania ban 300x600 03n4

 

 

 

 

Perfect SPA Awards 2018

baner Perfect SPA Awards 2018

banery Perfect SPA Hiszpania 

banery Perfect SPA Czechy

Profitroom 300x300

NOVA GROUP BANNER 300 2018

Thalgo Baner Perfect SPA Awards 300x300

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele JEZIORA

polecane hotele MORZE

polecane KLINIKI DAY SPA

 

Zapisz się do newslettera

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

01

Cytat tygodnia

SPAeden pl