Facebook open

5 pytań do eksperta - Na pytania na temat najpopularniejszego zabiegu w Hollywood, poprawiania kształtu policzków odpowiada dr Dorota Kwiatkowska.

Młodszy, świeższy wygląd – czy jest idealny sposób, który spełni to marzenie? Oczywiście, najprościej odejmiemy sobie lat poprawiając kształt policzków. Nie bez powodu jest to teraz najbardziej popularny zabieg w Hollywood. Okrągłymi, „nowymi” policzkami mogą pochwalić się m.in. Natalie Portman i Scarlett Johansson.1. Dlaczego policzki są tak strategicznym miejscem na mapie naszej twarzy?
Wypełniona, jędrna skóra to klucz do pięknego, młodego wyglądu. Niemowlaki i małe dzieci maja naturalnie okrągłe policzki, jeszcze nastolatki mogą poszczycić się ładnymi, naturalnymi wypukłościami. Jednak z  upływem czasu zaczynają one tracić objętość, a ich młodzieńcza świeżość zanika. Twarz traci nie tylko piękny kształt, ale opadające policzki powodują inny problem – powstanie bruzd nosowo-wargowych. A to powoduje, że ludzie wyglądają na starych i zmęczonych. Zanika promienność uśmiechu i sympatyczny wyraz twarzy. Stosując wypełniacze policzków odwracamy ten proces.

2. Jak powiększanie policzków poprawia wygląd, owal twarzy?
Kiedy kobiety są mlode, ich twarz przypomina kształtem serce. Właśnie dzięki szeroko rozstawionym pełnym policzkom. Z biegiem czasu skóra opada, a twarz przybiera bardziej prostokątny kształt. Dół twarzy staje się cięższy. Dzięki wypełnieniu policzków uzyskujemy efekt łagodnego liftingu.

3. Czy taki zabieg nie niesie niebezpieczeństwa, że wszystkie osoby po nim będą miały jednakowy, charakterystyczny wygląd dziecka?
W wolumetrii, jak w każdym zabiegu, należy zachować umiar. Staramy się odtworzyć to, co tracimy z wiekiem, nie zmieniając przy tym rysów twarzy.

4. Jak wygląda zabieg?
Mamy wiele sposobów wypełniania policzkow – rózne metody i różne wypełniacze, takie jak kwas mlekowy (Sculptra), czy hydroksyapaptyt wapnia (Radiesse), czy mój ulubiony kwas hialuronowy (Juvederm, Perlane, Restylane). 
Wśród preparatów kwasu hialuronowego moim ostatnim odkryciem, które często polecam pacjentkom i ze względu na łatwość i bezpieczeństwo zabiegu i efekt końcowy, jest STYLAGE XL lub XXL. Zabieg wykonywany jest przy użyciu igły, lub częściej kaniuli. Po uprzednim znieczuleniu miejscowym kremem Emla, wykonujemy jedno nakłucie igłą, następnie w to miejsce wprowadzamy kaniulę, czyli tępo zakończoną miękką igłę Soft Fil, którą wprowadzamy pod skórę i umieszczamy tam gęsty i plastyczny kwas hialuronowy STYLAGE XL lub XXL. Zabieg jest małoinwazyjny i praktycznie bezbolesny, a efekty widoczne od razu. Zaletą produktów Stylage jest brak obrzęku poiniekcyjnego oraz możliwość natychmiastowego powrotu do codziennych obowiązków. Stylage XL, mimo swej gestosci, jest bardzo plastyczny i może być wprowadzany również przy pomocy igły 26G lub wspomnianej kaniuli. Preparat daje najbardziej naturalne efekty z możliwych i pozwala na stosowanie zaawansowanych technik iniekcji.

5. Jak trwały jest zabieg i jak często można go powtarzać?
Efekt zabiegu z wykorzystaniem innowacyjnych produktów Stylage utrzymuje się minimum 18 miesięcy i można go powtarzać według potrzeb pacjenta w dowolnym czasie.


Dr Dorota KwiatkowskaDr Dorota Kwiatkowska – specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej – Prima Derm w Warszawie.

polecane hotele GORACH

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA Awards

Phytomer 300x300nova group 2020BANER EDEN Thalgo hotele

 

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

shutterstock 30510868