Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Peelingi pozwalają na usunięcie defektów kosmetycznych i zmian powstałych w czasie chorób i w procesie starzenia, zlokalizowanych w obrębie naskórka i skóry właściwej, poprzez przyspieszoną, kontrolowaną formę złuszczania komórek.

Stosowane są przed, w trakcie i po innych procedurach. Dzielimy je na mechaniczne i chemiczne. Jedne i drugie mogą być powierzchniowe, średnio głębokie oraz głębokie. Piling chemiczny jest zabiegiem kosmetycznym lub medycznym – zależy to od rodzaju i stężenia stosowanych preparatów oraz głębokości zabiegu. Piling można wykonywać za pomocą kwasu glikolowego, kwasu mlekowego, kwasów owocowych, migdałowego, pirogonowego czy mieszanki kwasów. Piling kawitacyjny wykonywany jest za pomocą ultradźwięków.

Przed zabiegiem: nie można opalać się, ani stosować kremów z retinolem. Zalecane jest przygotowanie skóry preparatami zawierającymi słabe stężenia kwasów owocowych.

Zabieg: w przypadku pilingów chemicznych, po dokładnym zmyciu twarzy, demakijażu i odtłuszczeniu skóry, następuje zabezpieczenie okolic oczu i ust, a następnie nałożenie preparatu złuszczającego. Po jego zmyciu, nakłada się preparat regenerujący.

Po zabiegu: powierzchniowym oraz średnio głębokim pacjent może normalnie funkcjonować, ale skóra przez jakiś czas jest zaczerwieniona i bardziej wrażliwa na słońce, dlatego należy stosować kremy z filtrem, unikać opalania i nie korzystać z solarium. Piling głęboki wymaga nieco dłuższego okresu rekonwalescencji ze względu na zaczerwienienie, obrzęk i łuszczenie.

Efekty: usuwa zrogowaciały naskórek, poprawia mikrokrążenie i dotlenienie komórkowe, zmniejsza bruzdy oraz zmarszczki, redukuje niewielkie blizny, leczy niektóre rodzaje trądziku, zmniejsza plamy starcze i piegi, poprawia wygląd i kondycję skóry, jej fakturę i kolor, odświeża ją i wygładza, przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych;Przeciwwskazania: przerwanie ciągłości naskórka, podrażnienia, trądzik różowaty i liczne telengiektazje, nadmierna opalenizna, alergie skórne, opryszczka, liczne znamiona barwnikowe, stosowanie kremów z retinolem, stan do 2 miesięcy po zabiegach chirurgicznych, ciąża i laktacja;

Czas: zabieg trwa ok. 30 minut; pilingi wykonuje się w seriach: kawitacyjny – po 5-10 zabiegów, 1-2 zabiegi tygodniowo; glikolowy 5-8 zabiegów co 10-14 dni, kurację można powtarzać 2 razy w roku;

Cena: piling kawitacyjny – 120 zł (New Look w Ursusie),  80 zł (Salon 15-115 w Warszawie), 50 zł (Studio Urody Natalia w Jedlni Letnisko k. Radomia, Studio Pięknego Ciała w Poznaniu – twarz + szyja), 40 zł (Elixir w Kielcach), 20 zł (Beauty Center w Szczecinie); piling chemiczny, glikolowy – 200 zł (Newskin Clinic w Warszawie), 110-160 zł (ArsEstetica we Wrocławiu i Warszawie), 75 zł (Natalia w Jedlni Letnisko k. Radomia).

UWAGA! Warto wiedzieć, że w różnych miejscowościach w Polsce ceny zabiegów mogą się znacznie różnić, ale niektóre z nich są dostępne tylko w dużych ośrodkach. Pamiętajmy też, że decydując się na serię zabiegów lub dłuższą terapię (różne techniki zabiegowe, kolejne wizyty) warto rozmawiać z lekarzem o specjalnych cenach – rabatach, dodatkowych gratisowych zabiegach itp. Z drugiej jednak strony cena nie powinna być najważniejszym kryterium wyboru. Jeśli jest rażąco niska, dla własnego bezpieczeństwa zainteresujmy się, jaka jest tego przyczyna.

baner CACI

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz