Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Toksyna botulinowa (jad kiełbasiany), popularnie nazywana botoksem, jest sprawdzoną i skuteczną formą likwidowania zmarszczek mimicznych, czyli powodowanych kurczeniem się mięśni twarzy.

Jest także niezastąpiona w leczeniu nadpotliwości czoła, stóp, dłoni oraz w łagodzeniu bólów migrenowych. Sprawia, że w obszarze iniekcji zablokowane jest przewodnictwo nerwowe, mięśnie przestają się kurczyć, a zmarszczki wygładzają się. Efekt? Idealnie gładka skóra.

Przed zabiegiem: jeśli ostrzykiwany obszar jest rozległy, a pacjentka wrażliwa na ból i ukłucia igły, warto zastosować znieczulenie, np. kremem Emlą.

Zabieg: miejsce ostrzykiwane zostaje odkażone, a następnie lekarz wykonuje precyzyjne wkłucia, jedno obok drugiego. Przykładowo na okolicę jednego oka przy likwidacji tzw. kurzych łapek potrzeba od dwóch do siedmiu jednostek botoksu.

Po zabiegu: w miejscu iniekcji możesz odczuwać lekkie mrowienie, które dość szybko ustępuje. Do końca dnia nie należy dotykać obszaru poddawanego zabiegowi, aby nie spowodować przemieszczania się preparatu. Nie należy też wykonywać ćwiczeń fizycznych, korzystać z sauny, a do czterech godzin po zabiegu – pić alkoholu.

Efekty: pierwsze zmiany widoczne są od razu, ale na pełny rezultat trzeba poczekać 7-10 dni. Zabieg jest jednorazowy, utrzymuje się około pół roku. Jego efektem jest wygładzona skóra, uniesienie powiek czy kącików ust.

Przeciwwskazania: stosowanie antybiotyków i leków antykoagulacyjnych (jak aspiryna), ciąża i laktacja, stany grypowe, choroby autoimmunologiczne, w tym miasternia, choroby nerwowo-mięśniowe i neurologiczne, stany zapalne w miejscu ostrzykiwania, zaburzenia krzepnięcia krwi.

Czas: zależy od ostrzykiwanego obszaru, np. kurze łapki przy jednym oku – 15 min.

Cena: zależy od ostrzykiwanego obszaru i ilości zużytego preparatu. jedna okolica – 800 zł (Sharley w Warszawie), 600 zł (Princess Academy w Warszawie), 500 zł (Laser Clinic w Radomiu, Invicta w Gdańsku, ArsEstetica w Warszawie i Wrocławiu); kurze łapki – 720 zł (Aleja Piękna w Warszawie), 400-500 zł (Cosmedica w Szczecinie), 500 zł (Med Beauty w Katowicach); poziome zmarszczki na czole – 600 zł (Aleja Piękna w Warszawie), 400-500 zł (Cosmedica w Szczecinie); lwie zmarszczki – 600 zł (Aleja Piękna w Warszawie), 400 zł (Cosmedica w Szczecinie); usta palacza –150-200 zł (Aleja Piękna w Warszawie), 200 zł (Cosmedica w Szczecinie); zmarszczki królicze (boki nosa na wysokości oczu) –  150-200 zł (Aleja Piękna w Warszawie), 300 zł (Cosmedica w Szczecinie).

UWAGA!

Warto wiedzieć, że w różnych miejscowościach w Polsce ceny zabiegów mogą się znacznie różnić, ale niektóre z nich są dostępne tylko w dużych ośrodkach. Pamiętajmy też, że decydując się na serię zabiegów lub dłuższą terapię (różne techniki zabiegowe, kolejne wizyty) warto rozmawiać z lekarzem o specjalnych cenach – rabatach, dodatkowych gratisowych zabiegach itp. Z drugiej jednak strony cena nie powinna być najważniejszym kryterium wyboru. Jeśli jest rażąco niska, dla własnego bezpieczeństwa zainteresujmy się, jaka jest tego przyczyna.

 

baner CACI

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz