Facebook open

baner Perfect SPA Awards 2019 glowny

Jesień to pora, kiedy obawiając się zwiększonego apetytu, a więc i przybierania na wadze, zaczynamy bardziej uważnie myśleć o dbaniu o ciało.

Również elastyczność skóry twarzy i jej promienny wygląd są w kręgu naszych zainteresowań. Endermologia jest jedną z odpowiedzi na pytanie, jak zadbać o siebie jesienią.

SPRZYMIERZENIEC PIĘKNEJ SYLWETKI

Wiele kobiet ma skłonności do gromadzenia tkanki tłuszczowej. Podejmując się różnych sposobów wyszczuplania (dieta, aktywność fizyczna) często zdarza się, że górna część ciała ulega znacznemu wyszczupleniu (twarz, ramiona, biust). Niestety czasem towarzyszy temu utrata jędrności skóry w tych miejscach. Dolna część ciała, czyli miejsca, które zdecydowanie powinny być zredukowane (pośladki, uda) pozostają bez większych zmian. Można zauważyć pewną dysharmonię sylwetki, do czego przyczynia się również siedzący tryb życia, gdzie dolne grupy mięśni znajdują się w bezruchu i ulegają zniekształceniom pod wpływem ciężaru ciała. Okazuje się, że aby odzyskać i utrzymać figurę potrzeba czegoś więcej niż tylko diety i aktywności fizycznej - potrzeba mechanicznej „gimnastyki tkanki”. Sprawdzonym i skutecznym sposobem takiego oddziaływania jest endermologia – całkowicie naturalna, nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki. Dwie, niezależnie napędzane rolki w połączeniu z podciśnieniem rozmasowują tkankę podskórną. W ten sposób nieaktywne komórki tłuszczowe poddane intensywnemu oddziaływaniu mechanicznemu  zaczynają łatwiej uwalniać tłuszcz, stymulowane fibroblasty uaktywniają produkcję kolagenu i elastyny co z kolei wzmacnia, napina i tonizuje skórę. Już po kilku zabiegach skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna, poprawia się metabolizm dzięki czemu organizm zyskuje więcej witalności. Dzięki endermologii można być szczuplejszą w dokładnie wybranych miejscach, opornych na działanie diety i gimnastyki przy zachowaniu jędrności skóry i ładnych kształtów sylwetki.

images/stare/wrzesien 2011/zabieg_na_cialo.jpg

Zabieg endermologii jest bezbolesny i przyjemny. Przed jego rozpoczęciem terapeuta pyta o zdrowie i tryb życia klienta, przeprowadza badanie palpacyjne skóry i określa cel zabiegu. Wykonuje też fotografie obszarów ciała, aby porównać efekty po kolejnych zabiegach. Klient w trakcie zabiegu ma na sobie specjalny kostium, który zabezpiecza ciało i pomaga w przesuwaniu się po nim rolek. Średnio jeden zabieg trwa ok. 35 minut. Zazwyczaj przeprowadza się co najmniej 6 sesji, choć zależy to stopnia zaawansowania problemu.

Oprócz wyszczuplania endermologia jest jedną z najbardziej skutecznych metod zwalczania wszystkich, nawet najbardziej zaawansowanych stopni cellulitu. Ma również zastosowanie terapeutyczne, np.: przy leczeniu blizn, zastojów żylnych, czy bóli mięśniowych. Z metody tej  chętnie korzystają sportowcy do rozgrzania i regeneracji tkanek po wysiłku.

Z URODĄ CI DO TWARZY

Po upływie 25 lat spada aktywność fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra staje się luźna i traci blask.  Endermologieto również zabiegi na twarz, szyję, dekolt i biust. Zabieg jest wyjątkowo delikatny. Klapki głowicy poruszają się z regulowaną częstotliwością, a ich ruch wymuszany jest przez podciśnienie regulowane na kilku poziomach. Endermolift to drenaż, wygładzanie i ujędrnienie dla każdego rodzaju skóry.  Najniższa częstotliwość 4 Hz jest używana w drenażu, średnia częstotliwość 8 Hz wygładza linie i zmarszczki oraz przywraca skórze blask. Wysoka częstotliwość 16 Hz pomaga w regeneracji dojrzałej, luźnej skóry i idealnie podkreśla kontury twarzy, technika Roll rozluźnia mięśnie twarzy oraz reguluje lokalne otłuszczenia (podwójny podbródek, policzki). Efekty widać już po pierwszym zabiegu: następuje wzrost elastyczności, wygładzenie konturów i poprawa wyglądu skóry.