Facebook open

baner Perfect SPA Awards 2019 glowny

Uzdrowiskowe leczenie dzieci to alternatywa dla klasycznego leczenia farmakologicznego i bardzo korzystne działanie prozdrowotne.

 Polskie prawo gwarantuje bezpłatne leczenie sanatoryjne dla dzieci i młodzieży od 3 do 18 lat, a także dla osób do 26. roku życia, o ile się uczą. Co więcej, dziecko nie musi cierpieć na poważną chorobę, żeby można było wyjechać z nim do uzdrowiska. Wystarczy, że często choruje, łapie infekcje, ma alergię czy astmę. Wyjazd do uzdrowiska jest doskonałym sposobem na wyleczenie z nawracających przeziębień, zapaleń dróg oddechowych czy angin i doskonałą alternatywą dla leczenia farmakologicznego. Czasem wystarczy po prostu zmienić klimat, by często chorujące dziecko nabrało odporności. W obiektach uzdrowiskowych można leczyć dzieci również odpłatnie. Powstaje też coraz więcej ośrodków wypoczynkowych, które zapewniają lecznicze turnusy dla dzieci i ich rodzin, oferując zabiegi lecznicze, rehabilitacyjne, a ostatnio również odchudzające. 

Uzdrowiska dla dzieci: Busko-Zdrój, Ciechocinek, Dąbki, Horyniec-Zdrój, Kołobrzeg, Krasnobród, Krynica-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Połczyn-Zdrój, Rabka-Zdrój, Szczawnica, Szczawno-Zdrój, Świeradów-Zdrój, Świnoujście.