Facebook open

baner Perfect SPA Awards 2019 glowny

30 maja na całym świecie ma swoje święto sok. Co sprawia, że zasłużył na tak wysokie wyróżnienie? To produkt w pełni naturalny, źródło witamin, soli mineralnych oraz innych substancji odżywczych. Soki przecierowe mają również dużo błonnika.

swieze sokiSzklanka soku zastępuje porcję owoców lub warzyw, a w sumie dziennie powinniśmy spożywać ich 5 porcji. Warto też pamiętać, że wszystkie mikro- i makrowlementy oraz witaminy czerpane z soków są bardzo dobrze przyswajane przez organizm dzieci i dorosłych, dzięki czemu dużo lepiej i bezpieczniej jest je pić niż np. przyjmować suplementy diety. 

Czy są lepsze i gorsze soki? Dr Katarzyna Stoś, prof. nadz. z Instytutu Żywności i Żywienia podkreśla, że wszystko zależy od tego, jak się je stosuje. – Sok jednodniowy będzie bezpieczny tylko wtedy, gdy zapewnimy mu ciągłość przechowywania w warunkach chłodniczych. Powinien być wypity zaraz po wyciśnięciu lub po wyjęciu z lodówki i osiągnięciu temperatury pokojowej. W przypadku soku świeżo wyciskanego należy szczególną uwagę zwrócić na warunki, w których został wykonany. Zawsze upewnijmy się, że wyciskarka w kawiarni bądź restauracji, w której zamawiamy sok, jest czysta. Sok wyciśnięty w zanieczyszczonym urządzeniu może być bardzo niebezpieczny. Warto też zwrócić uwagę na to, czy owoce i warzywa, z których sok został wykonany, są dobrej jakości i czy zostały dobrze umyte – mówi dr Katarzyna Stoś. Podkreśla też, że soki z dłuższym terminem przydatności do spożycia to dziś pełnowartościowe produkty. Zgodnie z prawem, od prawie dwóch lat zabronione jest dodawanie do nich jakichkolwiek sztucznych substancji – konserwantów, sztucznych barwników, czy syntetycznych aromatów. Do soków owocowych nie wolno dodawać jakichkolwiek cukrów.

30 maja, w Światowy Dzień Soku, można więc wznieść toast zarówno sokiem świeżo wyciśniętym, jak i tym z kartonu.

 

 

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

 RMB Banner eSKY 300x400 240519

Perfect SPA Awards 2019

Perfect SPA Awards 2019 grafika hotele

Perfect SPA Awards 2019 grafika daySPA

Perfect SPA International

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Brandenburgia

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Hiszpania

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Europa

Baner Perfect SPA Hotel 2019 Swiat

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele JEZIORA

polecane hotele MORZE

polecane KLINIKI DAY SPA

 

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

shutterstock 30510868